Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.08 11:55

Tiesiogiai per LRT – metinė EK pirmininko J.-C. Junckerio kalba

LRT.lt 2016.09.08 11:55

Rugsėjo 14 d., trečiadienį, 10 val. Lietuvos laiku Strasbūre prasidėsiančiame Europos Parlamento plenariniame posėdyje metinę kalbą pasakys Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jean-Claude‘as Junckeris. Kalbą tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA. 

Iškart po jos vyks europarlamentarų debatai svarbiausiomis ES temomis.

Tikimasi, kad ši EK pirmininko metinė kalba bus itin svarbi dėl šiandienos ES aktualijų – imigracijos krizės, terorizmo pavojaus bei Jungtinės Karalystės referendumo rezultatų. Ji bus sakoma likus dviem dienoms iki Europos Vadovų Tarybos susitikimo Bratislavoje. Europos Parlamento narių įsitikinimu, svarbu šiandienos politines aktualijas aptarti viešai, o ne tik uždaruose posėdžiuose.

Lisabonos sutartis pavertė ES demokratiškesne ir atviresne, todėl JAV pavyzdžiu nutarta Europos Parlamente rengti metines EK pirmininko kalbas ir debatus, kuriuose būtų viešai aptariamos ES aktualijos. Savo kalboje EK pirmininkas taip pat bendrais bruožais pristato kitų metų Komisijos darbo programą – mat EK vienintelė gali pasiūlyti teisės aktų projektus Europos Parlamentui ir ES Tarybai svarstyti ir priimti.

Šiemetinė kalba Europos Parlamente bus sakoma jau šeštąjį kartą. Pirmąją metinę kalbą 2010-ųjų rugsėjį pasakė tuometinis EK pirmininkas J. M. Barroso. Joje daugiausia aptartos ekonominės padėties ir nedarbo problemos. 2011-ųjų kalboje jis pasiūlė priemonių įveikti euro zonos krizę, o 2012-aisiais paragino užbaigti kurti Europos pinigų sąjungą ir sustiprinti ES integraciją. 2013-aisiais tuometinis EK pirmininkas paskelbė apie artėjančią krizės pabaigą, tačiau kartu įspėjo apie gresiantį politinį nestabilumą. Metinė kalba nebuvo sakoma 2014-aisiais – Europos Parlamento rinkimų ir EK kadencijos keitimosi metais. Pernykštėje J.-C. Junckerio kalboje daugiausia dėmesio skirta pabėgėlių krizei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi