Pasaulyje

2016.09.08 10:46

Atnaujinamos derybos Sirijos krizei spręsti

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.08 10:46

Ketvirtadienį Ženevoje turėtų prasidėti dar vienas Jungtinų Amerikos Valstijų ir Rusijos diplomatinių žinybų vadovų derybų ratas, skirtas Sirijos krizei. 

Per dvi derybų dienas JAV Valstybės sekretorius Johnas Kerry ir ministras Sergejus Lavrovas bandys rasti būdų kaip nutraukti kraujo liejimą pilietinio karo nuniokotoje Sirijoje.

Rusijos ir Irano palaikomas Basharo al-Assado režimas tęsia aktyvius karinius veiksmus bandydamas išplėsti savo įtakos zoną prie pagrindinio Sirijos pramoninio centro Alepo, kas smarkiai komplikuoja tarptautinės bendrijos pastangas sustabdyti šį kruviną konfliktą.

Dėl tokių karinių operacijų Sirijos opozicija atsisako derėtis su Damasko valdžia, todėl vienintelė viltis yra rusų ir amerikiečių derybos Ženevoje, kur iš esmės turėtų būti nuspręsta dėl šios etniškai ir religiškai margos šalies padalijimo ir bendros kovos su „Islamo valstybės“ teroristais.

Penkerius metus trunkantis pilietinis karas Sirijoje nusinešė mažiausiai ketvirtį milijono gyvybių ir privertė bėgti iš namų 11 milijonų žmonių.