Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.08 14:37

D: Trumpas: Putinas – „daug gabesnis“ lyderis negu Obama

BNS 2016.09.08 14:37

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra „daug gabesnis“ lyderis negu JAV vadovas Barackas Obama, trečiadienį pareiškė respublikonų kandidatas į prezidento postą Donaldas Trumpas, vėl išliaupsinęs autoritarinį Kremliaus vadovą.

V. Putinas yra „itin gabus lyderis“ televizijos parodytame interviu sakė D. Trumpas. Šioje laidoje jis ir demokratų kandidatė Hillary Clinton buvo atskirai klausinėjami apie nacionalinio saugumo ir kariuomenės reikalus.

D. Trumpas neslėpė savo žavėjimosi V.Putinu, o pastarasis praeitais metais gyrė šį JAV verslininką kaip „spalvingą asmenybę“.

V. Putinas „labai tvirtai kontroliuoja (savo) šalį“, pažymėjo nekilnojamojo turto magnatas.

„Ši sistema visiškai kitokia, ir vargu ar man ši sistema patinka. Bet aišku, kad šioje sistemoje jis buvo lyderis – daug gabesnis lyderis negu mūsiškis prezidentas“, – pridūrė D. Trumpas.

Prieš pasisakant D. Trumpui, H. Clinton irgi buvo paprašyta išdėstyti savo požiūrį į saugumo klausimus, bet taip pat buvo kamantinėjama apie besitęsiantį skandalą dėl jos elektroninių laiškų, temdantį buvusios valstybės sekretorės pastangas užimti Baltuosius rūmus.

Televizijos NBC laidos vedėjas Mattas Laueris paklausė H. Clinton, ar ji nemano, kad ją „diskvalifikuoja“ faktas, jog dirbdama valstybės sekretorės poste ji naudojosi privačiu pašto serveriu susirašinėti tarnybos reikalais.

„Buvo klaida turėti asmeninę paskyrą. Tikrai to nebedaryčiau. Aš dėl to nesiteisinu“, – atsakė H.Clinton, bet pabrėžė, kad įslaptinta informacija nebuvo netinkamai tvarkoma.

Per šį televizijos forumą, surengtą istoriniame JAV lėktuvnešyje „USS Intrepid“, stovinčiame Niujorko uoste, kandidatai nesusidūrė akis į akį, o M. Laueris prašė laidos dalyvių negaišti laiko ir neįžeidinėti vienas kito.

Iš esmes abu kandidatai paisė šio prašymo, nors H. Clinton pareiškė, kad D.Trumpas yra išsižadėjęs atsakomybės, kad anksčiau palaikė karą Irake. Milijardierius savo ruožtu vėl užsipuolė H. Clinton dėl elektroninių laiškų skandalo.

Abiejų buvusių draugų, tapusių įnirtingais varžovais, pirmieji tiesioginiai televizijos debatai vyks rugsėjo 26 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi