Pasaulyje

2016.09.08 00:22

Rusijos naikintuvas skrido pavojingai arti JAV žvalgybos lėktuvo

BNS 2016.09.08 00:22

Vienas Rusijos naikintuvas trečiadienį buvo priskridęs pavojingai arti, vos už „10 pėdų“ (3 m), nuo JAV lėktuvo virš Juodosios jūros, pranešė vienas Amerikos gynybos pareigūnas.

Pareigūnas nesutiko viešinti savo vardo, nes šią informaciją pateikė prieš Pentagonui paskelbiant oficialų pranešimą. Pasak jo, tarptautinėje oro erdvėje Rusijos naikintuvas „Su-27 Flanker“ iš pradžių skrido už 30 pėdų (9 metrų) nuo kovos su povandeniniais laivais ir žvalgybos lėktuvo „P-8A Poseidon“, vėliau dar labiau priartėjo.

„Per šį perėmimą, trukusį apie 19 minučių, Su-27 iš pradžių palaikė 30 pėdų distanciją, o vėliau priartėjo iki 10 pėdų nuo P-8A. Tai laikoma nesaugiu ir neprofesionaliu elgesiu“, – sakė pareigūnas.

Maskva savo ruožtu pareiškė, kad perėmimas buvo atliktas „griežtai pagal tarptautines taisykles“, nes amerikiečiai mėgino šnipinėti Rusijos armijos pratybas.

Amerikietis pareigūnas nurodė, kad tame regione JAV karinių jūrų pajėgų lėktuvai ir laivai reguliariai susiduria su Rusijos lėktuvais, bet dauguma tokių incidentų vyksta saugiai.

„Vis dėlto mums kyla didelis susirūpinimas, kai manevras būna nesaugus“, – pabrėžė jis.

Panašus „nesaugus“ perėmimas virš Juodosios jūros įvyko pernai gegužę, kai Rusijos Su-27 lydėjo amerikiečių žvalgybos lėktuvą RC-135.