Pasaulyje

2016.09.07 12:13

ET tikisi, kad Turkija netrukus atšauks nepaprastosios padėties režimą

ELTA2016.09.07 12:13

Europos Taryba tikisi, kad Ankara netrukus atšauks nepaprastosios padėties režimą, įvestą liepos 20 d. po mėginimo įvykdyti valstybės perversmą. Tai trečiadienį Vokietijos laikraštyje „Welt“ išspausdintame interviu pareiškė Europos Tarybos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas.

„Mes neturime duomenų, kad nepaprastoji padėtis Turkijoje spalio viduryje, praėjus trims mėnesiams, vėl bus pratęsta. Aš to nelaukiu“, – sakė jis.

T. Jaglandas pavadino „labai svarbiu signalu“ Turkijos URM vadovo Mevluto Cavusoglu vizitą į Strasbūrą, kur jis trečiadienį dalyvaus ET darbe. „Tai rodo, kad Turkija pasirengusi bendradarbiauti su Europa žmogaus teisių ir demokratijos užtikrinimo klausimais“, – pažymėjo T. Jaglandas.

„Mes pasirengę konsultuoti Turkijos vyriausybę nagrinėjant spėjamų pučistų bylas, kad būtų gerbiamos kaltinamųjų teisės“, – pridūrė ET vadovas.

Naktį į liepos 16 d. Turkijoje buvo mėginta įvykdyti valstybės perversmą. Vėliau šalies valdžia sulaikė tūkstančius kariškių, šimtus teisėjų ir prokurorų, policininkų. Laikraščio „Hurriyet“ duomenimis, buvo atleista apie 50 tūkstančių valstybinių įstaigų darbuotojų, apkaltintų ryšiais su pučo organizatoriais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.