Pasaulyje

2021.08.27 12:46

Melagienos kinų socialiniuose tinkluose – tvirtina, esą Lietuva priima pabėgėlius iš Honkongo

LRT.lt2021.08.27 12:46

Tviterio žinutė skelbia, esą Lietuva yra pasiryžusi priimti Honkongo gyventojus, nepaisant to, ar jie turi vizą ar pasą – tačiau tai nėra tiesa, skelbia AFP.

Pastaraisiais metais stebima smarkiai išaugusi migracija iš šios specialųjį statusą turinčios Kinijos dalies, ją paskatino griežtesni įstatymai dėl dalyvavimo protestuose. Honkongiečiai kraustosi į Australiją, Šiaurės Ameriką, Europą, kaimyninį Taivaną.

Tviteryje atsiradusi žinutė kinų kalba skelbia, kad galima nesunkiai gauti prieglobstį Lietuvoje.

„Perduokite savo draugams Honkonge: nesvarbu, ar turite vizą ar pasą, jei tik turite galimybę pasiekti Lietuvą, Lietuvos Vyriausybė besąlygiškai jus priims, suteiks jums gyvenamąją vietą ir pagelbės keliaujant į kitas Europos Sąjungos šalis. Lietuvoje galite ir likti gyventi“, – skelbia žinutė, paskelbta iš anoniminio profilio, kitose žinutėse dažnai kritikuojančio Kinijos Vyriausybę.

Žinutė iliustruota vieno iš 2019 m. vykusių prodemokratinių protestų nuotrauka.

Nėra žinių, ar žinutę paskelbęs tviterio profilis priklauso tikram asmeniui. Be to, tokia pat žinutė pasirodė ir kituose socialiniuose tinkluose.

Tuo metu AFP dėl šio socialiniuose tinkluose kilusio gando išsiuntė užklausą Migracijos departamentui, kuris patvirtino, kad jokios specialios taisyklės į šalį atvykusiems honkongiečiams negalioja.

Tai patvirtino ir Raj Sital Motwani, Lietuvos garbės konsulas Honkongui ir Makao. Jis paneigė, kad atkeliaujant iš Honkongo į Lietuvą nereikia vizos ar paso.

„Šis teiginys nėra tiesa. Visi atkeliaujantieji į Lietuvą turi paklusti ES taisyklėms“, – AFP tvirtino Lietuvos garbės konsulas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt