Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.07 15:09

Sirijos pajėgos Alepe galimai surengė chloro dujų ataką

ELTA 2016.09.07 15:09

Sirijos vyriausybės pajėgos yra kaltinamos iš sraigtasparnių ant vieno Alepo priemiesčio mėčiusios sprogmenų prikrautas statines su chloro dujomis. Šios atakos metu sužeisti 80 žmonių, praneša BBC.

Savanoriai greitosios pagalbos darbuotojai teigia, kad po atakos Alepo miesto Sukario rajone daliai žmonių sutriko kvėpavimas.

Nebuvo galimybės nepriklausomai patikrinti šių pranešimų tikslumo. Tačiau rugpjūtį Jungtinių Tautų (JT) atlikto tyrimo metu buvo patvirtinta, kad Sirijos vyriausybė panaudojo chloro dujas bent du kartus.

Sirijos vyriausybė visuomet neigė naudojusi cheminį ginklą.

Pranešimai apie šias atakas pasigirdo Sirijos opozicijos lyderiams rengiantis trečiadienio susitikimui Londone, kurio metu bus mėginama susitarti dėl naujo politinio perėjimo plano, kuris padėtų užbaigti šalyje vykstantį konfliktą.

Savanoriškos Sirijos civilinės gynybos tarnybos pagalbos darbuotojas teigė pasiekęs įvykio vietą Alepe iš karto po to, kai sraigtasparnis ten numetė kelias statines, kuriose, jo teigimu, buvo keturi chloro dujų cilindrai.

Sirijos civilinės gynybos tarnyba, veikianti opozicijos valdomose teritorijose, socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė įrašą, kuriame matoma, kaip vaikai kvėpuoja naudodami deguonies kaukes.

Chloro dujos yra plačiai paplitusi industrinė cheminė medžiaga, tačiau jas naudoti kaip ginklą draudžia Cheminio ginklo uždraudimo konvencija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi