Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.07 07:57

Du Nobelio komiteto nariai pasitraukė iš pareigų dėl medicinos etikos skandalo

BNS 2016.09.07 07:57

Du Nobelio medicinos premijas skiriančio komiteto nariai buvo priversti pasitraukti iš pareigų dėl kilusio etikos skandalo, antradienį pranešė žiuri.

Nobelio komiteto sekretorius Thomas Perlmannas sakė, kad Harriet Wallberg ir Andersas Hamstenas buvo paprašyti atsistatydinti.

„Pasitikėjimo krizė yra tokia... kad turime paprašyti jų palikti Nobelio komitetą“, – sakė jis Švedijos naujienų agentūrai TT.

Abu šie veikėjai anksčiau užėmė Karolio instituto, pirmaujančio Švedijos medicinos universiteto, rektoriaus pareigas, o minėtas skandalas vystėsi per jų kadencijas.

2011 metais italų chirurgas Paolo Macchiarini išgarsėjo persodinęs pirmąją dirbtinę trachėją, į kurią buvo įterpta paties recipiento kamieninių ląstelių. Iš šių nesubrendusių ląstelių organizme išsivysto specializuoti audiniai.

Iš pradžių skelbta, kad šis jo pasiekimas žymi perversmą transplantacijų medicinoje. Tačiau vėliau du pacientai mirė, o trečiasis sunkiai susirgo.

Paaiškėjo, kad rizikinga procedūra buvo atlikta mažiausiai vienam pacientui, kurio liga nebuvo mirtina. Dabar Švedijos policija atlieka tyrimą dėl žmogžudystės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi