Pasaulyje

2021.08.26 16:55

JAV prezidento žinia po sprogimų Kabule: sumedžiosime jus ir priversime už tai sumokėti

atnaujinta 08.36
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS, ELTA2021.08.26 16:55

Ketvirtadienį Kabule nugriaudėjo du sprogimai – du mirtininkai susisprogdino netoli Kabulo oro uosto Abbey vartų ir šalia viešbučio „Baron“. Atakos pareikalavo bent 90 aukų, tarp jų – amerikiečių karių ir civilių, sužeistųjų – bent 150, skelbia BBC.

„Reuters“ pranešė apie trečią „galingą sprogimą“, tačiau Talibano atstovai teigia, kad tai buvo JAV naikinama amunicija.

Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje JAV prezidentas Joe Bidenas nurodė, kad atakų rengėjai už tai turės atsakyti. Jis taip pat sakė, kad nepaisant atakų Kabule, evakuacijos misija iš Afganistano tęsis, o rugpjūčio 31 dieną amerikiečių kariuomenė bus išvesta.

Žinios. Bidenas po teroristinio akto Kabule: mes jus sumedžiosime ir priversime sumokėti

Talibanas teigia smerkiąs išpuolius.

Remiantis preliminariais duomenimis, tarp žuvusiųjų yra vaikų, sužeisti keli talibų kovotojai, saugoję oro uosto prieigas.

Kaip rodo naujausi duomenys, per sprogimus Kabule žuvo mažiausiai 60 civilių, 13 amerikiečių ir 28 talibai.

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už dešimtis aukų pareikalavusį mirtininko išpuolį Kabulo oro uoste, pranešė stebėsenos agentūra SITE.

Sprogdintojui „šiandien pavyko prasiskverbti pro visus saugumo postus“ ir priartėti prie JAV pajėgų „penkių metrų“ atstumu prieš detonuojant sprogmenų diržą, nurodoma IS propagandos padalinio „Amaq“ pareiškime, kurį išvertė SITE.

Pareiškime minimas tik vienas sprogdintojas ir vienas sprogdinimas. Manoma, kad per ketvirtadienį surengtą išpuolį oro uoste buvo detonuotos mažiausiai dvi bombos.

„Reuters“ pranešė apie trečią „galingą sprogimą“. Agentūros atstovai teigia kalbėję su liudininkais, kurie girdėjo „galingą sprogimą“ apie 3-4 km nuo Kabulo oro uosto, tačiau vėliau Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas per „Twitter“ pranešė, kad pastarasis sprogimas buvo inicijuotas JAV karių, naikinančių įrangą oro uoste, todėl Kabulo gyventojams nėra ko nerimauti.

Kaip vėliau JAV kariuomenės Centrinio štabo atstovas Johnas Rigsbee pažymėjo CNN, sąjungininkų pajėgos atliko keletą planuotų kontroliuotų amunicijos sprogdinimų oro uosto teritorijoje.

Vieno ABC kanalo interviu metu galimai buvo girdimas minėtas sprogimas:

Atnaujinta 07.39

Baltieji rūmai: iš Afganistano nuo rugpjūčio 14-osios evakuota per 100 tūkst. žmonių

Iš Afganistano evakuota jau daugiau kaip 100 tūkst. žmonių nuo rugpjūčio 14 dienos – Talibano sugrįžimo į valdžią šioje šalyje išvakarių, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

„Nuo rugpjūčio 14 dienos JAV evakavo ir padėjo evakuotis maždaug 100 100 žmonių“, – nurodoma Baltųjų rūmų pareiškime.

Pareiškimas paskelbtas artėjant rugpjūčio 31-osios galutiniam terminui, iki kurio Jungtinės Valstijos turi išvesti savo karius, taip pat užbaigti kartu su savo sąjungininkėmis Vakarų valstybėmis vykdomą didžiulę evakuacinių skrydžių operaciją.

Atnaujinta 07.14

Per sprogdinimus Kabule žuvusių amerikiečių padaugėjo iki 13

JAV Gynybos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad amerikiečių karių, žuvusių per mirtininkų sprogdintojų atakas šalia Kabulo oro uosto, padidėjo iki 13 ir kad dar 18 jų buvo sužeisti.

„Tryliktas JAV pajėgų narys mirė nuo žaizdų po atakos prie Abbey vartų“ Hamido Karzai tarptautiniame oro uoste, sakoma kapitono Billo Urbano pranešime.

Tuo metu Jūrų pėstininkų korpuso atstovas majoras Jimas Stengeris nurodė, kad 10 žuvusiųjų ir keli sužeistieji yra jūrų pėstininkai.

„Gedime šių jūrų pėstininkų netekties ir meldžiamės už jų šeimas, – sakoma J. Stengerio pranešime. – Mūsų jūrų pėstininkai tęs savo misiją, išlaikydami mūsų korpuso paveldą – visada būti pasiruošusiems atsakyti į iššūkius vykdant kiekvieną nepaprastą užduotį, kurios reikalauja mūsų šalis.“

Kariškiai kol kas nepateikė jokių detalių, kas nutiko per šį išpuolį, už kurį atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) Afganistane veikianti grupuotė.

Oro uosto prieigas kontroliuoja Talibanas, o vartus saugo jūrų pėstininkų ir kitų amerikiečių dalinių stiprios pajėgos.

Šiems kariams tenka atsakomybė kiekvieną dieną tikrinti tūkstančius žmonių, plūstančių į oro uostą, kad ištrūktų iš šalies, kurioje valdžią vėl užgrobė Talibanas.

Sargybiniai tikrina evakuojamųjų dokumentus ir vertina, ar tie žmonės nekelia grėsmes, ketvirtadienį sakė JAV kariuomenės Centrinio štabo vadas generolas Kennethas McKenzie.

„Turime patikrinti žmones prieš jiems patenkant į oro uostą, – nurodė K. McKenzie. – Neįmanoma to daryti būnant atokiai. Galiausiai tenka labai priartėti prie to asmens.“

Atnaujinta 01.18

Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki pažymėjo, kad šie išpuoliai – „blogiausias momentas“ per prezidento J. Bideno kadenciją. Ji tuo pačiu teigė, kad neturi jokios informacijos, kuri leistų teigti, jog Talibanas susijęs su išpuoliais.

Atnaujinta 01.01

JAV prezidento Joe Bideno spaudos konferencija

Per spaudos konferenciją kalbėjęs J. Bidenas pažymėjo, kad jam „skauda širdį“ dėl gyvybes atidavusių JAV karių ir žuvusių afganistaniečių. Prezidentas didvyriais vadina per du išpuolius žuvusius amerikiečių karius. Pasak jo, nusikaltėliai „bus sumedžioti“ ir „turės sumokėti“. JAV prezidentas teigė, kad kariuomenės vadams pavesta užduotis ruoštis smogti ISIS-K grupuotei. J. Bidenas patvirtina, kad, nepaisant teroristinių atakų Kabule, evakuacijos misija iš Afganistano tęsis.

„Neatleisime ir nepamiršime. Medžiosime jus ir priversime už tai sumokėti. Mūsų generolai pasakė, kad evakuacija Afganistane bus užbaigta, ir mes tą padarysime. Teroristai mūsų neišgąsdins. Mūsų misija nebus sustabdyta, evakuaciją tęsime. Štai ką jums reikia žinoti. „Islamo valstybės“ teroristai nelaimės. Išgelbėsime amerikiečius ir mūsų sąjungininkus. Mūsų misija tęsis“, – kalbėjo J. Bidenas.

Pasak prezidento, nors daug kas nepasitiki Talibanu, jis nemano, kad buvo klaida būti priklausomiems nuo Talibano pajėgų saugant Kabulo oro uosto teritoriją.

Jis pakartojo, kad per pastarąsias savaites sulaukė žvalgybos įspėjimų, kad ISIS-K grupuotė planavo atakas. Todėl pakartotinai sakė, ši evakuacijos operacija buvo ypatingai pavojinga, todėl norėta riboti operacijos trukmę.

Pasak J. Bideno, jei kariuomenei to reikės, į Afganistaną bus skiriamos papildomos JAV pajėgos.

Žurnalistų paklaustas apie karių pasitraukimą, prezidentas pakartojo, kad sprendimas JAV kariuomenei trauktis iš Afganistano buvo teisingas: „Buvo metas nutraukti 20-ies metų karą“.

Prezidentas informavo, kad dar 7 tūkst. žmonių buvo išskraidinti iš Afganistano per pastarąsias 12 valandų.

Atnaujinta 00.18

Skaudžiausi praradimai nuo 2011 metų

Kaip skelbia BBC, paaiškėjus, kad per atakas žuvo mažiausiai 12 JAV karių, šios netektys tampa didžiausiomis JAV kariuomenei Afganistane per daugiau nei dešimtmetį. 2011-ųjų rugpjūtį specialiąsias JAV pajėgas gabenantis sraigtasparnis buvo nukautas Talibano pajėgų, tąsyk žuvo 30 JAV karių.

Atnaujinta 23.38

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį 17 val. vietos (penktadienio vidurnaktį Lietuvos) laiku kreipsis į tautą dėl pražūtingų išpuolių Kabule, pranešė Baltieji rūmai.

Atnaujinta 22.20

JAV kariuomenės Centrinio štabo viršininkas generolas Kennethas McKenzie teigė, kad, jo manymu, „Islamo valstybės“ atakos tęsis. Anot jo, yra ir kitų „ekstremaliai aktyvių“ grėsmių Kabule, skelbia „Sky News“.

K. McKenzie pabrėžė, kad JAV organizuojami evakuaciniai skrydžiai iš Kabulo oro uosto bus tęsiami, nepaisant atakų.

„Noriu aiškiai pasakyti: nors liūdime dėl prarastų gyvybių, tiek amerikiečių, tiek afganistaniečių, šią misiją toliau vykdysime, – kalbėjo jis. – Tai yra išgabenti kiek įmanoma evakuojamųjų ir [JAV] piliečių iš Afganistano.“

Pentagonas mano, kad už sprogimus atsakinga ISIS-K grupuotė (teroristinės džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) atšaka, veikianti nuo 2014 m. ir labiausiai aktyvi Afganistano rytuose, istoriniame Chorasano regione).

Atnaujinta 22.02

BBC ir „Sky News“ praneša, kad, pareigūnų duomenimis, mažiausiai 12 JAV karių žuvo, mažiausiai 15 sužeista. CNN skelbia apie pirmuosius vaizdus iš atakų vietų.

Atnaujinta 22.01

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, generolas leitenantas Valdas Tutkus mano, kad sąjungininkai yra pajėgūs užtikrinti evakuacijos operacijos tęstinumą.

„Nereikėtų pulit į paniką. <…> Aišku, tai yra labai negerai, bet kariai tam ir yra kariai, jie prisiima riziką. Bus, manau, sustiprinta Kabulo oro uosto apsauga, priimtos reikiamos priemonės ir nemanau, kad evakuacija bus sustabdyta čia ir dabar“, – LRT RADIJUI sakė V. Tutkus.

Jis taip pat neatmetė, kad tarp tūkstančių iki oro uosto besibraunančių asmenų galėjo būti ir priešiškai nusiteikusių žmonių, planavusių išpuolį.

Po dviejų savižudžių sprogimų Kabulo oro uoste pranešama: tarp aukų ir JAV kariai

Atnaujinta 20.29

Talibų atstovas: žuvusiųjų skaičius po sprogdinimų prie Kabulo oro uosto yra tarp 13 ir 20

Žuvusiųjų skaičius po dviejų ketvirtadienio sprogdinimų prie Kabulo oro uosto yra tarp 13 ir 20, naujienų agentūrai AFP sakė Talibano atstovas.

„Mūsų pirminė informacija rodo, kad yra 13–20 žuvusiųjų ir 52 sužeistieji“, – teigė Zabihullah Mujahidas.

Atnaujinta 20.13

Talibanas smerkia sprogimus Kabulo „teritorijoje, kur už saugumą atsakingos JAV pajėgos“

Talibanas ketvirtadienį pasmerkė gyvybių pareikalavusius sprogimus prie Kabulo oro uosto – teritorijoje, už kurią, talibų teigimu, „atsakingos JAV pajėgos“.

„Islamo emyratas griežtai smerkia į civilius Kabulo oro uoste nukreiptą sprogdinimą, – talibų atstovas paskelbė tviteryje. – Sprogimas įvyko teritorijoje, kur už saugumą atsakingos JAV pajėgos.“

Atnaujinta 20.13

JK premjeras Borisas Johnsonas, o vėliau ir Pentagonas patvirtino, kad tarp aukų yra ir JAV kariai. „Sky News“ korespondentai iš pradžių teigė iš pareigūnų sužinoję, kad žuvusiųjų karių yra daugiau nei vienas, „The Wall Street Journal“ pranešė, kad žuvo keturi JAV kariai.

Atnaujinta 19.16

Baltieji rūmai: J. Bidenas informuojamas apie ataką prie Kabulo oro uosto

JAV prezidentas Joe Bidenas informuojamas apie aukų pareikalavusį išpuolį prie Kabulo oro uosto, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai, atidėję planuotą susitikimą su šalyje viešinčiu Izraelio ministru pirmininku.

„Prezidentas buvo informuotas ir yra Situacijų kabinete“, – naujienų agentūrai AFP pranešė su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas.

„Šįryt prezidentas susitiko su savo nacionalinio saugumo komanda... ir padėtį valdančiais vadais. Jam ir toliau bus šiandien teikiama naujausia informacija apie besikeičiančią situaciją“, – rašoma Baltųjų rūmų pareiškime.

Dėl krizės 11 val. 30 min. vietos (18 val. 30 min. Lietuvos) laiku turėjęs prasidėti susitikimas su Izraelio premjeru Naftali Bennettu „bus atidėtas“, pridūrė Baltųjų rūmų pareigūnas.

„Susitikimo laikas dar nėra patikslintas“, – pranešė N. Bennetto atstovas, pridūręs, jog derybos atidėtos „dėl įvykių Afganistane“.

Krizė ne tik sutrikdė ilgai planuotą susitikimą Ovaliniame kabinete su naujuoju Izraelio premjeru, bet ir privertė atšaukti numatytą J. Bideno vaizdo konferenciją su valstijų gubernatoriais, besiruošiančiais apgyvendinti iš Afganistano evakuojamus pabėgėlius.

J. Bideno atstovės spaudai Jen Psaki teigimu, kasdienė spaudos konferencija taip pat buvo atidėta, Baltiesiems rūmams skubant sureaguoti į krizę.

Atnaujinta 19.12

NATO vadovas: po atakos evakuacija iš Kabulo turi likti svarbiausiu prioritetu

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad sąjungininkų pajėgos turėtų tęsti evakuaciją iš Kabulo ir išgabenti iš ten kaip įmanoma daugiau pažeidžiamų žmonių, nepaisant „siaubingos teroro atakos“.

„Mūsų prioritetas lieka kuo greičiau evakuoti kuo daugiau žmonių“, – pareiškė jis po dviejų sprogimų, driokstelėjusių šalia Kabulo oro uosto.

Atnaujinta 19.09

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Egdūnas Račius LRT RADIJUI teigė, kad kol kas manytina, jog tai nėra Talibano išpuolis. Vertėtų dėmesį atkreipti į įvairias Kabule esančias grupuotes.

„Manyčiau, kad nereikėtų įtarinėti Talibano. Duotuoju momentu jiems tai nebūtų naudinga. <...> Toks išpuolis nepasitarnauja sklandžiai evakuacijai. Manytina, kad tai nėra jų išpuolis. Iš kitos pusės turime suprasti, kad yra tie, kurie atėjo į Kabulą. Fronte yra įvairių frakcijų – nu radikalių iki nuosaikesnių. Negalima atmesti, kad tai viena iš frakcijų, oponuojanti santykinai palankiai pozicijai evakuacijos klausimu. Grupuotės turi savus interesus, kai kurios atvirai priešiškos Talibanui“, – LRT RADIJUI sakė E. Račius.

Pasak E. Račiaus, įvykę du sprogimai neturi nulemti, kad būtų nutraukta evakuacija ir JAV koalicijos pajėgos pasitrauktų nepasiėmusios savo piliečių ar afganų, kurie turi teisę išvykti.

Atnaujinta 18.55

E. Macronas: Prancūzija siekia evakuoti iš Kabulo dar „kelis šimtus“ žmonių

Prancūzija tebesiekia iš Afganistano evakuoti dar šimtus žmonių iki artėjančio galutinio termino, ketvirtadienį pareiškė prezidentas Emmanuelis Macronas, įspėdamas, kad Kabulo uoste po nugriaudėjusių sprogimų susiklostė „itin pavojinga“ padėtis.

„Padarysime viską, ką tik galime“, kad šie Afganistano piliečiai ir dvigubą pilietybę turintys asmenys, buvę ambasadoje ir šiuo metu esantys už oro uosto perimetro 20-yje autobusų, būtų atgabenti į Prancūziją, per vizitą Airijoje sakė E. Macronas.

Jis taip pat patvirtino, kad Prancūzijos ambasadorius paliks Afganistaną ir dirbs iš Paryžiaus.

Atnaujinta 18.53

A. Merkel dėl padėties Afganistane atšaukė vizitą į Izraelį

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atšaukė vizitą į Izraelį dėl padėties Afganistane, ketvirtadienį pranešė jos atstovas Steffenas Seibertas.

„Rugpjūčio 28–30 dienomis planuota federalinės kanclerės kelionė į Izraelį sutarus su izraeliečių ministru pirmininku atšaukiama dėl padėties Afganistane“, – nurodė A. Merkel atstovas.

Jo teigimu, vizitas įvyks vėliau, tačiau jo data kol kas neskelbiama.

A. Merkel pasmerkė „bjaurią“ ataką prie Kabulo oro uosto, pareikalavusią mažiausiai šešių gyvybių.

„Mes dar nežinome visų detalių, bet teroristai taikėsi į išvykti besitikinčius žmones, laukusius prie oro uosto vartų, – sakė A. Merkel. – Jie norėjo saugumo ir laisvės, todėl tai labai bjaurus išpuolis esant labai įtemptai situacijai.“

Atnaujinta 18.30

JK Vyriausybė po sprogimo Kabulo oro uoste surengs krizinį susitikimą

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį po sprogimo Kabulo oro uoste sušaukė krizinį susitikimą, pranešė jo biuras.

Dauningo gatvės atstovas teigė, kad B. Johnsonas buvo „informuotas apie situaciją Kabulo oro uoste“ ir sušaukė vyriausybės nepaprastųjų situacijų komiteto COBR susitikimą, kuris įvyks vėliau ketvirtadienį.

Atnaujinta 18.29

AFP: po sprogimų į Kabulo ligoninę pristatyti 5 žuvusiųjų palaikai, keliolika sužeistųjų

Mažiausiai penkių žuvusiųjų palaikai ir keliolika sužeistųjų buvo nugabenti į Kabulo ligoninę po dviejų sprogimų, driokstelėjusių šalia Afganistano sostinės oro uosto, pranešė klinikoje esantis naujienų agentūros AFP fotografas.

„Buvo daug lavonų ir sužeistųjų, mažiausiai penki žuvusieji“, – iš Greitosios pagalbos ligoninės pranešė fotografas.

Atnaujinta 18.12

Pentagonas: ataka Kabule pareikalavo amerikiečių ir civilių gyvybių

Prie Kabulo oro uosto pagrindinių vartų ketvirtadienį nugriaudėję du sprogimai, JAV kariuomenės pavadinti „kompleksine ataka“, pareikalavo daug aukų ir buvo surengti užsienio valstybėms skubant užbaigti evakuacijos ir Afganistano operaciją.

Pentagono atstovas Johnas Kirby nurodė, kad sprogimai pareikalavo amerikiečių ir civilių aukų.

Preliminariais duomenimis, žuvo mažiausiai šeši asmenys, bet žiniasklaida skelbė apie bent 13 žuvusiųjų.

Ataka buvo įvykdyta praėjus vos kelioms valandoms po Vakarų šalių pareigūnų pranešimo, jog turi žvalgybos duomenų apie oro uoste planuojamas sprogdintojų mirtininkų atakas.

„Galime patvirtinti, kad sprogimas prie Abbey vartų buvo kompleksinės atakos rezultatas, pareikalavęs JAV ir civilių aukų“, – tviteryje parašė J. Kirby.

„Taip pat galime patvirtinti, kad [įvyko] dar mažiausiai vienas sprogimas prie viešbučio „Baron“ arba jame, netoli nuo Abbey vartų“, – nurodė jis.

Viešbutis „Baron“ nuo minėtų vartų yra nutolęs maždaug už 200 metrų. Nuo rugpjūčio 14 dienos juo naudojasi kai kurios evakuacijas vykdančios Vakarų valstybės.

JAV valstybės departamentas pranešė, kad taip pat gauta pranešimų apie šaudymą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu skelbė, kad per mirtininko ataką prie Kabulo oro uostą žuvo mažiausiai du žmonės, sužeisti dar 15.

JAV kariuomenė anksčiau ketvirtadienį patvirtino, kad prie Kabulo oro uosto nugriaudėjo didelis sprogimas, pačiame oro uoste tebesitęsiant amerikiečių vadovaujamai tūkstančių žmonių evakuacijai.

Televizijos ABC žiniomis, sprogimas driokstelėjo prie įėjimo į oro uostą, kur būriuojasi tūkstančiai afganų, siekiančių palikti Kabulą.

„Sky News“, remdamasis įvykio liudininkais, pranešė, kad sprogimą surengė mirtininkas.

„Tai buvo mirtininko puolimas“, – kanalas cituoja savo korespondentą, esantį Kabule.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas Kabule pranešė matęs, kaip iš vienos vietos netoli oro uosto į dangų kyla dūmų debesis.

„Kai žmonės išgirdo sprogimą, kilo visiška panika. Tada Talibanas ėmė šaudyti į orą, kad išsklaidytų minią prie vartų, – AFP pasakojo vienas liudininkas, pageidavęs likti anonimu. – Mačiau vyrą, bėgantį su sužeistu kūdikiu savo rankose.“

JAV ir jų sąjungininkės anksčiau skelbė turinčios žvalgybinės informacijos, kad Afganistano sostinės oro uoste yra iškilusi teroro atakos grėsmė.

„Labai rimta ir labai reali“ grėsmė

Buvo pranešta, kad oro uostą iki numatytos evakuacijos pabaigos rugpjūčio 31 dieną gali užpulti mirtininkai sprogdintojai, siejami su džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) atšaka Afganistane – Chorosano provincijos islamo valstybe (ISKP).

Anksti ketvirtadienį Kabulo laiku Vakarų šalys paragino savo piliečius nedelsiant palikti oro uosto prieigas dėl terorizmo grėsmės, tūkstančiams žmonių mėginant pasinaudoti evakuacijos reisais, kurių skaičius nuolat mažėja.

„Visi prie Abbey, Rytų ar Šiaurės vartų esantys asmenys turi nedelsiant pasitraukti“, – pranešė JAV Valstybės departamentas.

JK ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey ketvirtadienį pareiškė, kad teroristinės atakos grėsmė Kabulo oro uostui yra „labai rimta ir labai reali“.

„Per pastarąją savaitę pranešimai darėsi vis įtikinamesni. Jie yra apie realią ir didelę grėsmę gyvybei“, – sakė J. Heappey.

Dauguma JAV vadovaujamos koalicijos valstybių narių ketvirtadienį pranešė, kad užbaigė arba netrukus nutrauks savo evakuacijos skrydžius iš Hamido Karzai tarptautinio oro uosto.

Bendras žmonių, išskraidintų iš JAV kontroliuojamo oro uosto nuo evakuacijos pradžios rugpjūčio 14 dieną, ketvirtadienį pasiekė 95 700. Šis skaičius apima tiek Afganistano, tiek užsienio valstybių piliečius.

Amerikiečių prezidentas antradienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos gerbs galutinį terminą iki rugpjūčio 31 dienos išvesti visus karius iš Afganistano ir užbaigti du dešimtmečius trukusį karą.

Talibano atstovas antradienį pareiškė, kad evakuacijos operacija turi baigtis iki rugpjūčio galo. Šis islamistų judėjimas, surengęs žaibišką kampaniją prieš vyriausybės pajėgas, Kabulą užėmė rugpjūčio 15 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt