Pasaulyje

2016.09.06 15:51

Kabule atakuota tarptautinė labdaros organizacija

BNS2016.09.06 15:51

Afganistano sostinėje antradienį griaudėjo sprogimai per kelias valandas trukusį išpuolį prieš tarptautinės labdaros organizacijos būstinę. Kabulą užgriuvo nauja smurto banga, nusinešusi jau mažiausiai 41 gyvybę. Tiesa, per sprogdinimus labdaros organizacijoje aukų išvengta.

Ataka prieš nevyriausybinę organizaciją „CARE International“ prasidėjo pirmadienį vėlai vakare nuo užminuoto automobilio galingo sprogimu, nugriaudėjusio kelios valandos po dviejų Talibano surengtų sprogdinimų netoli Gynybos ministerijos.

Po išpuolio prieš labdaros organizacijos būtinę, įsikūrusią šalia buvusio Afganistano žvalgybos vadovo Rahmatullaho Nabilo biuro, virš prabangaus Šari Nau rajono draikėsi tiršti dūmų debesys.

Kol kas neaišku, kuris kompleksas buvo tikrasis šio puolimo, po kurio visame rajone liko krūvos nuolaužų ir stiklo duženų, taikinys.

„Ginkluota grupė surengė ataką, kurios taikinys, manoma, buvo Afganistano vyriausybės kompleksas, esantis netoli „CARE International“ būstinės Kabule“, – nurodė labdaros organizacija ir pažymėjo, kad visi jos darbuotojai buvo saugiai evakuoti.

„Per incidentą, kuris dar tęsėsi ankstyvą antradienio rytą, buvo padaryta žalos CARE kompleksui“, – priduriama organizacijos pareiškime.

Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad buvo išgelbėti 42 žmonės, tarp jų dešimt užsieniečių. Ji pridūrė, kad per ataką aukų išvengta, nors anksčiau buvo skelbta, kad žuvo vienas žmogus.

„Mūsų nauji duomenys rodo... kad nukentėjo tik šeši žmonės“, – rašoma VRM pranešime ir priduriama, kad visus tris užpuolikus nušovė afganų pajėgos.

Motina neatlaikė žinios apie sūnaus žūtį

Kol kas nė viena kovotojų grupuotė neprisiėmė atsakomybės už išpuolį prieš labdaros organizaciją, tačiau jis surengtas Talibanui suintensyvinus puolimą prieš JAV remiamą vyriausybę.

Prieš šią ataką Kabulą pirmadienį vakarinio piko metu sudrebino du Talibano organizuoti sprogdinimai, per kuriuos, naujausiais duomenimis, žuvo mažiausiai 41 žmogus, tarp jų keli aukšto rango pareigūnai, ir dar 110 žmonių buvo sužeisti.

Antrasis sprogimas įvyko tuo metu, kai į pirmojo sprogimo vietą ant tilto šalia Gynybos ministerijos pastato susirinkę kariai, policininkai ir civiliai skubėjo padėti nukentėjusiems žmonėms.

Tarp žuvusiųjų yra aukšto rango gynybos pareigūnų, įskaitant jauną karininką, kurio motina taip pat mirė, kai išgirdo apie sūnaus žūtį.

„Pulkininko Ahmedo motina mirė nuo infarkto, kuris ją ištiko išgirdus apie sūnaus žūtį“, – parašė buvęs vidaus reikalų viceministras Ayubas Salangi socialiniame tinkle „Twitter“.

„Anksčiau ji neteko kitų dviejų savo sūnų“, – rašė jis.

Į įvykio vietą, kurioje buvo matyti daugybė sumaitotų kūnų ir krūvos nuolaužų, atvyko daug greitosios pagalbos automobilių, tačiau lavonų buvo tiek daug, kad kai kurias aukas į ligonines teko gabenti automobilių bagažinėse ir policijos pikapais.

Ugniagesiai skubėjo ištraukti iš Kabulo upės kelis žuvusius žmones, kuriuos į vandenį nubloškė ant tilto įvykusio pirmojo sprogimo banga.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas spaudai Waheedas Majrohas (Vahidas Madžrohas) sakė, kad dvigubo sprogdinimo aukų skaičius dar gali augti, nes kai kurių nukentėjusiųjų būklė yra itin sunki.

„Afganistano priešai prarado gebėjimą kovoti su šalies saugumo ir gynybos pajėgomis“, – sakė prezidentas Ashrafas Ghani ir pasmerkė Talibano organizuotus sprogdinimus.

„Dėl šios priežasties jie atakuoja greitkelius, miestus, mečetes, mokyklas ir paprastus žmones“, – sakė jis.

Talibano atstovas spaudai Zabihullah Mujahidas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad pirmojo sprogdinimo taikinys buvo Gynybos ministerija, o antrojo – policija.