Pasaulyje

2016.09.06 07:22

H. Clinton susirūpinusi dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus

BNS2016.09.06 07:22

Kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton pirmadienį sakė esanti itin susirūpinusi dėl pranešimų, kad Rusija kišasi į Amerikos rinkimų procesą ir rengia kibernetines atakas prieš Demokratų partiją.

Tikėtinas Rusijos vaidmuo kibernetinėse atakose, apie kurias buvo paskelbta liepą, „kelia sunkių klausimų apie Rusijos kišimosi į mūsų rinkimų procesą potencialą“, – žurnalistams sakė H.Clinton savo rinkimų kampanijos lėktuve, skrisdama į renginį Ilinojuje.

H.Clinton neįvardijo tų veiksmų kibernetiniu karu, bet griežtais žodžiais nusakė Rusijos kišimąsi kaip „priešiškos užsienio jėgos keliamą grėsmę“.

Demokratų kandidatė, besivaržanti dėl prezidento posto su respublikonu Donaldu Trumpu, taip pat kritikavo savo oponentą, kad jis kursto Maskvą ją šnipinėti.

„Dar niekada nebuvo, kad priešiška užsienio jėga jau būtų įsitraukusi į mūsų rinkimų procesą, ir niekada neturėjome vienos iš didžiųjų partijų kandidato, raginančio rusus daugiau šnipinėti“, – skundėsi ji.

H.Clinton atkreipė dėmesį į JAV žvalgybos pareigūnų ir ekspertų „konsensusą“, kad jau įvykdytos kibernetinės atakos prieš Demokratų partiją buvo inicijuotos Rusijos žvalgybos.

Kaip rašo dienraštis „The Washington Post“, JAV pareigūnai tiria Rusijos slaptąją operaciją, apimančią kibernetinę ataką prieš rinkėjų registracijos sistemas Arizonoje.

Per 20 minučių plačią klausimų ir atsakymų sesiją, kurią galima laikyti pirmąja H.Clinton spaudos konferencija per pastarąsias 275 dienas, jis taip pat kalbėjo apie neseniai Federalinio tyrimų biuro (FTB) paskelbtas pastabas apie jo atliktą kandidatės apklausą dėl jos tarnybinių elektroninių laiškų privačiame pašto serveryje. Be to, ji išdėstė savo mintis apie prieštaringai vertinamą Clintonų fondo veiklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.