Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.05 23:05

Kabulą sudrebino trečias galingas sprogimas

BNS 2016.09.05 23:05

Trečias galingas sprogimas pirmadienį sudrebino Kabulo centrą, praėjus kelioms valandoms po dvigubo Talibano išpuolio, kai Afganistano sostinėje žuvo mažiausiai 24 žmonės, o dar 91 buvo sužeistas.

Pareigūnai sakė tebemėginantys nustatyti tikslią trečio sprogdinimo vietą, o dėl atsakomybės už vėliausią ataką kol kas neprisiėmė jokia kovotojų grupuotė.

Per ankstesnius du sprogdinimus netoli Gynybos ministerijos žuvo keli aukšto rango pareigūnai, tarp jų armijos generolas. Šie išpuoliai buvo surengti, kai Talibanas suintensyvino puolimą prieš JAV palaikomą vyriausybę.

Antrasis mirtininkas susisprogdino netrukus po pirmojo; atrodo, kad jų atakos tikslas buvo kuo didesnis aukų skaičius, nes ji buvo įvykdyta vyriausybės darbuotojams po darbo dienos einant iš ministerijos pastato.

„Pirmasis sprogimas įvyko ant tilto netoli Gynybos ministerijos. Kai kareiviai, policininkai ir civiliai žmonės nuskubėjo į įvykio vietą, įvyko antras sprogimas“, – naujienų agentūrai AFP anksčiau sakė Gynybos ministerijos atstovas Mohammadas Radmanishas.

Greitosios pagalbos automobiliai nuskubėjo į išpuolių vietą, nuklotą sudarkytais lavonais ir apdegusiomis nuolaužomis. Palaikų buvo tiek daug, kad kai kuriuos teko vežti automobilių bagažinėse ir policijos pikapų kėbuluose.

Ugniagesiai taip pat stengėsi surinkti kūnus, nusviestus galingo pirmojo sprogimo bangos nuo tilto į Kabulo upę.

Sveikatos ministerijos atstovas Waheedas Majroh sakė, kad per pirmuosius du sprogimus žuvo 24 žmonės, o 91 buvo sužeistas. Pasak jo, kai kurių nuketėjusiųjų būklė sunki, o aukų skaičius gali dar padidėti.

Italų vadovaujama Greitosios pagalbos ligoninė Kabule, užtvindyta sužeistųjų, nurodė, kad keturi atvežti žmonės mirė.

Vidaus reikalų ministerija iš pradžių nurodė, kad išpuolį įvykdė du pėstieji mirtininkai sprogdintojai. Vėliau pareigūnai nurodė, kad pirmasis užtaisas veikiausiai buvo detonuotas per atstumą, o antrąją bombą susprogdino mirtininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi