Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.05 15:27

B. Obama ir V. Putinas susitarė toliau ieškoti susitarimo dėl Sirijos

BNS 2016.09.05 15:27

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį nesugebėjo užtikrinti proveržio derybose dėl paliaubų Sirijoje, bet susitarė toliau ieškoti galimybių suteikti humanitarinę pagalbą tūkstančiams apsiaustyse atsidūrusių civilių šioje karo niokojamoje šalyje.

Po 1,5 val. trukusio pokalbio Kinijoje vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose abu lyderiai nurodė savo diplomatijos vadovams artimiausiu metu pratęsti derybas – galbūt vėliau šią savaitę, sakė žurnalistams vienas aukšto rango JAV administracijos pareigūnas.

Šaltinis, nesutikęs viešinti savo vardo, taip pat sakė, kad B. Obama ir V. Putinas aptarė ir kibernetinio saugumo klausimus bei padėtį Ukrainoje.

Šaltinis nurodė, kad Jungtinės Valstijos norėtų greitai pasiekti susitarimą, nes padėtis apsiaustame Alepo mieste sparčiai blogėja. Vašingtonas taip pat baiminasi, kad sudarytas susitarimas gali pasirodyti esantis neveiksmingas.

Kelios valandos prieš abiejų lyderių susitikimą JAV ir Rusijos derybininkai pripažino, kad vėliausias intensyvių derybų ratas konkrečių rezultatų neatnešė.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas jau kelias savaites stengėsi sudaryti susitarimą, galinti padėti sumažinti smurtą tarp Sirijos prezidento Basharo al-Assado vyriausybės pajėgų ir JAV palaikomų nuosaikiųjų sukilėlių.

Proveržis tikriausiai būtų pasiektas, jeigu abi pusės susitartų glaudžiau koordinuoti karinius veiksmus prieš Sirijoje veikiančias ekstremistų grupuotes. Vis dėlto B. Obama skeptiškais vertina galimybes, kad Rusija laikysis susitarimo sąlygų.

Pastarosiomis dienomis Valstybės departamentas sakė sieksiantis šalies masto paliaubų tarp B. al-Assado pajėgų ir sukilėlių, o ne laikino „kovos veiksmų sustabdymo“ kai kuriuose miestuose arba regionuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi