Pasaulyje

2016.09.05 14:06

Buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy gali būti teisiamas dėl rinkimų kampanijos finansavimo

ELTA 2016.09.05 14:06

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, ketinantis vėl kandidatuoti kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose, gali būti teisiamas dėl galimai nelegalaus jo 2012-ųjų metų rinkimų kampanijos finansavimo. Tai pirmadienį pranešė vienas tyrimo šaltinis, rašo AFP.

„Prokurorai siūlo teisti visus kaltinamuosius šioje byloje“, – naujienų agentūrai AFP teigė šaltinis. Tyrimą atliekantiems pareigūnams dabar belieka nuspręsti, ar sekti prokurorų rekomendacijomis.

Įtariama, kad N. Sarkozy klaidingai tvarkė apskaitą, o tai 2012-aisiais metais jam leido gerokai viršyti kampanijos išlaidų ribą.

Byla remiasi viešųjų ryšių bendrovės „Bygmalion“ veikla. Ši bendrovė organizavo kai kuriuos N. Sarkozy pasirodymus rinkimų kampanijos metu ir yra kaltinama naudojusi plataus masto klaidingos apskaitos sistemą.

Įtariama, kad „Bygmalion“ 18,5 mln. eurų sąskaitą už paslaugas išrašė N. Sarkozy partijai, o ne prezidento perrinkimo kampanijai. Prokurorų teigimu, tai leido gerokai viršyti kampanijai finansuoti leidžiamų 22,5 milijono eurų ribą.