Pasaulyje

2016.09.05 12:12

Kijeve padegtas oligarchui D. Firtašui priklausančios televizijos „Inter“ pastatas

15min.lt 2016.09.05 12:12

Ukrainos sostinėje Kijeve tęsiantis protestams prie televizijos „Inter“ būstinės, sekmadienį čia buvo padegta krūva padangų, be to, kilo gaistas pačiame pastate. Nacionalistinių pažiūrų demonstrantai nepatenkinti: esą televizija šališka ir nepagrįstai kritikuoja valstybę, skelbia „Kyiv Post“.

„Rugsėjo 4-ąją, 16 val. 31 min. sulaukta skambučio apie televizijoje kilusį gaisrą. Atvykę ugniagesiai pamatė į dvi krūvas sukrautas ir padegtas padangas, taip pat nustatė, kad gaisras sukeltas pirmajame ir antrajame pastato aukštuose“, – pranešė pareigūnai.

Ugniagesiai iš pastato turėjo evakuoti apie 30 žmonių. Pavojus ilgai nebuvo atšauktas, nes „Inter“ pastate kilo pakartotiniai gaisrai.

Laimei, aukų buvo išvengta, nors vienas žurnalistas susilaužė koją, o dar keli „Inter“ darbuotojai įkvėpė nuodingų dūmų.

Televiziją „Inter“ pastaraisiais mėnesiais drebina audringi protestai. Kritikai teigia, kad „Inter“ susijusi su Rusija ir remia Kremliaus kišimąsi į Ukrainos reikalus.

„Inter“ vadovauja prieštaringai vertinamas milijardierius Dmytro Firtašas, kuris JAV įtariamas kyšininkavimu, o pačioje Ukrainoje Nacionaliniam bankui yra skolingas net 482 mln. dolerių.

D. Firtašas šiuo metu gyvena Austrijos sostinėje Vienoje, iš kur ir siekia, kad nebūtų išsiųstas į Ameriką, kur stotų prieš teismą.

Skelbiama, kad sekmadienį prie „Inter“ pastato atvyko apie 20 protestuotojų. Jie čia pasistatė palapines, tada padegė sukrautas padangas ir sukėlė gaisrą pastato viduje.

Pabėgti pasisekė ne visiems. Kijevo policijos vadovas Andrijus Kryščenka teigė, kad šeši žmonės buvo suimti, o vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas patvirtino, jog visi sulaikytieji – buvę kariai. Kalbama, kad pasidarbavo nacionalistinių pažiūrų chuliganai.

„Inter“ žurnalistai kaltina miesto valdžią, kuri esą rimtai nevertina jiems reguliariai išsakomų grasinimų. O jų tikrai būta.

Sausį televizija buvo užsipulta, kai paskelbė, kad naujametiniame šou dalyvaus ir atlikėjai iš Rusijos, kurie viešai rėmė Krymo aneksiją ir „sukilimą“ Rytų Ukrainoje.

Tą patį sausį 20 kaukėtų vyrų „Inter“ pastatą apmėtė akmenimis ir plytomis, o ant sieną išmargino žodžiais apie tarnavimą Kremliui. Vasarį įėjimą į pastatą užblokavo bataliono „Azov“ savanoriai.