Pasaulyje

2016.09.05 10:27

Laose prasideda Azijos ir Ramiojo Vandenyno valstybių lyderių susitikimas

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.05 10:27

Kai kurie G 20 susitikimo lyderiai iš Kinijos vyks tiesiai į Laosą, kur rengiamas Azijos ir Ramiojo Vandenyno valstybių lyderių susitikimas. Jame dalyvaus ir Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama.

Forume dalyvaus daugiau negu dvidešimties valstybių lyderiai, tarptautinių organizacijų atstovai, daug dėmesio bus skiriama Kinijos teritorinėms pretenzijoms Pietų Kinijos jūroje, kur teritorijų pretenzijų turi ir kitos organizacijos narės.

Jungtinių Valstijų prezidentas dar sykį turėtų užtikrinti, kokią svarbą šiam regionui, kuriame ir turtingas Singapūras, ir skurdus Mianmaras, teikia jo administracija.

„Pietryčių Azija yra labai svarbus regionas dėl savo geografinės padėties ir gamtos išteklių gausos. Patinka jums tai ar nepatinka, bet didžiosios valstybės – Kinija, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga – nukreipusios į ją žvilgsnius.

Jeigu nori užtikrinti savo augimą, turi bendradarbiauti su Azijos ir Ramiojo vandenyno valstybių organizacija. Joms reikia ne tik darbo jėgos, bet ir mūsų gamtos išteklių, jos turi perplaukti ir mūsų vandenis“, – teigia politologė prof. Dinna Wishu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.