Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.31 21:16

Per „Urbi et orbi“ palaiminimą popiežius meldė taikos pasaulyje

ELTA 2013.03.31 21:16

Popiežius Pranciškus per jausmingą palaiminimą Romai ir pasauliui „Urbi et orbi“ šv. Velykų proga meldė taikos pasaulyje, rašo BBC.

Popiežius Pranciškus per jausmingą palaiminimą Romai ir pasauliui „Urbi et orbi“ šv. Velykų proga meldė taikos pasaulyje, rašo BBC.

Popiežius savo palaiminime minėjo Afriką, Aziją ir Vidurio Rytus, išskirdamas, jo žodžiais tariant, brangiąją Siriją.

„Kristus yra mūsų taika ir per Jį mes meldžiame taikos visam pasauliui“, – šv. Petro aikštėje tūkstančiams susirinkusiųjų kalbėjo popiežius Pranciškus.

Savo pasveikinimą „Miestui ir pasauliui“ naujasis popiežius, kuris atsisakė tradicijos sveikinti Velykų proga įvairiomis pasaulio kalbomis, pradėjo paprasta fraze: „Linksmų šv. Velykų!“.

Nuo pat savo kaip popiežiaus tarnystės pradžios rodęs nuolankumą ir kuklumą, Pranciškus kalbėjo: „Jėzus prisikėlė! Tai didžiulis džiaugsmas, kad galiu pranešti šią žinią... Norėčiau su šia žinia aplankyti kiekvienus namus ir kiekvieną šeimą, ypač ten, kur kančia ypač sunki – ligoninėse, kalėjimuose“.

Toliau savo palaiminime Romos katalikų Bažnyčios vadovas paminėjo neramumų kamuojamus pasaulio regionus.

„Taikos Vidurio Rytams, ypač tarp izraeliečių ir palestiniečių, kurie kenčia, bandydami rasti sutarimo kelią. Te jie noriai ir drąsiai atnaujina derybas, kad užbaigtų konfliktą, kuris trunka pernelyg ilgai. Taikos Irakui, kad baigtųsi visi smurto aktai, o labiausiai brangiajai Sirijai ir jos žmonėms, draskomiems konflikto, ir daugybei pabėgėlių, laukiančių pagalbos ir paguodos“, – kalbėjo popiežius.

Popiežius Pranciškus taikos taip pat linkėjo Maliui, Nigerijai, Demokratinei Kongo Respublikai ir Centrinei Afrikos Respublikai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi