Pasaulyje

2016.09.04 16:35

B. Johnsonas lenkus kviečia keltis į Didžiąją Britaniją

ELTA2016.09.04 16:35

Britų užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas lenkus kviečia toliau emigruoti į šalį, atmesdamas tvirtinimus, kad Jungtinė Karalystė tampa vis labiau ksenofobiška.

Po apsilankymo Britų tarybos kalbos mokykloje Lenkijoje B. Johnsonas teigė, kad moksleiviai ir studentai jam paliko puikų įspūdį ir pakvietė juos atvykti į Didžiąją Britaniją.

„Po kelerių metų lauksime jų atvykstančių į Britaniją“, – užsienio reikalų ministrą cituoja laikraštis „The Guardian“.

Vizito metu B. Johnsonas siekė nuraminti Lenkijos vyriausybę, patikindamas, kad Londone „nėra vietos ksenofobijai“.

Tuo metu Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May neseniai leido suprasti, kad judėjimo laivei šalyje gali būti įvesti tam tikri suvaržymai.

„Palikdami Europos Sąjungą mes galime leisti sau atlikti, tai, ką, manau, šalies gyventojai labai aiškiai pasakė: jie nenori, kad laisvas judėjimas vyktų taip, kaip buvo daroma iki šiol“, – Th. May sakė duodama interviu BBC žurnalisto Andrew Marr sekmadieninei laidai.

Jungtinėje Karalystėje šeši paaugliai įtariami rugpjūčio pabaigoje iš neapykantos nužudę Lenkijos pilietį. Vyras mirė nuo galvos sužalojimų po užpuolimo gatvėje, Harlou mieste, esančiame į šiaurę nuo Londono.

Jungtinei Karalystei birželio mėnesio referendume balsavus už pasitraukimą iš ES, šalies policija pranešė apie išaugusį neapykantos nusikaltimų skaičių.

Lenkai yra antroji didžiausia tautinių mažumų grupė Jungtinėje Karalystėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.