Pasaulyje

2016.09.04 11:03

Savaitgalį JAV siaubęs uraganas „Hermine“ nusinešė dvi gyvybes

BNS 2016.09.04 11:03

Šeštadienį buvęs uraganas „Hermine“ smogė JAV Rytų pakrantei ir nusinešė antro žmogaus gyvybę bei sukėlė didelių potvynių grėsmę.

Iki atogrąžų ciklono susilpnėjusi „Hermine“ judėjo ties Šiaurės Karolinos pakrante šiaurės-šiaurės rytų kryptimi maždaug 19 km per valandą greičiu, pranešė Majamyje įsikūręs Nacionalinis uraganų centras.

Antrasis žmogus stichijos tapo auka, kai gūsingas vėjas viename Šiaurės Karolinos greitkelyje sunkvežimį nustūmė per kelias juostas ir šis vairuotojo kabina trenkėsi į tiltą. Sunkvežimio vairuotojas žuvo įvykio vietoje, pranešė Tirelio apygardos šerifas Darrylas Livermanas.

Pirmąja ciklono auka tapo benamis Floridoje – vyras žuvo penktadienį, kai ant jo užvirto medis.

Ciklonas, kurio vėjo gūsiai siekia iki maždaug 31 metro per sekundę, grasina sukelti didelių potvynių Rytų pakrantėje.

„Manoma, kad „Hermine“ sekmadienį vėl sustiprės iki uragano“, – teigia Nacionalinis uraganų centras. Jo teigimu, audra gali per ateinančias 36 valandas staiga sustiprėti, judėdama nuo Virdžinijos iki Naujojo Džersio.

„Hermine“ buvo uraganas, kai ankstų penktadienio rytą smogė Floridos Meksikos įlankos pakrantei ir sukėlė potvynių bei elektros tinklų gedimų. Tai buvo pirmas kartas nuo 2005 metų, kai uraganas JAV krantus pasiekė šioje pietinėje valstijoje.

Vėliau šiaurės kryptimi judėjęs uraganas susilpnėjo iki atogrąžų audros.

Nacionalinis uraganų centras anksčiau prognozavo, kad „Hermine“ sekmadienį slinks lėčiau ir nukryps Atlanto vandenyno link.

Sinoptikai sako, kad pirmadienio rytą kai kuriuose Virdžinijos ir Merilendo valstijų rajonuose gali iškristi beveik 18 cm lietaus. Virdžinijos valstijos gubernatorius Terry McAuliffe`as penktadienį paskelbė nepaprastąją padėtį ir perspėjo valstijos gyventojus apie potencialą žalą dėl stiprių vėjų, liūčių, staigaus audros sustiprėjimo arba potvynių.

„Raginu Virdžinijos valstijos gyventojus riboti keliones ir evakuotis, jeigu tai rekomenduoja pareigūnai“, – sakė jis,

O Merilendo valstijos gubernatorius Larry Hoganas paskelbė nepaprastąją padėtį pakrančių rajonams.

„Hermine“ yra jau ketvirtas šio sezono uraganas. Paskutinis uraganas, kuris pasiekė Jungtinių Valstijų krantus, buvo uraganas „Arthur“, 2014 metais smogęs Šiaurės Karolinos valstijai.