Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.03 12:55

Japonijos premjeras Sh. Abe ragino V. Putiną pradėti naują santykių erą

BNS 2016.09.03 12:55

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe šeštadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pradėti naują santykių erą, kai juos keisti vis dar trukdo nuo Antrojo pasaulinio karo tebegyvuojantys teritoriniai ginčai.

„Padarykime galą šiai nenormaliai situacijai, kuri tęsiasi 70 metų, ir imkimės kurti naują Rusijos ir Japonijos ryšių erą, kuri truktų dar 70 metų“, – sakė Sh. Abe V. Putinui, kai jiedu susitiko Rusijos Tolimųjų rytų mieste Vladivostoke.

Tokijo ir Maskvos santykiams trukdo ginčas, kilęs Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, kai sovietų pajėgos užėmė pietines Kurilų salų grandinės salas, kurios Japonijoje yra vadinamos Šiaurinėmis teritorijomis.

Dėl šio ginčo šalys nėra pasirašiusios taikos sutarties, kuria oficialiai būtų užbaigtas karas, o tai trukdo ryšiams prekybos ir investicijų srityse.

Abi šalys dabar sutartinai siekia pagerinti ryšius; Sh. Abe lankosi Rusijoje su jau antru šiais metais vizitu, o V. Putinas į Japoniją turi nuvykti gruodžio mėnesį.

Tačiau nepaisant šiltų žodžių ir aiškaus troškimo gerinti prekybą, kuriai pakenkė Maskvai JAV sąjungininko Tokijo dėl Ukrainos paskelbtos sankcijos, nebuvo didelio proveržio siekiant minėto teritorinio ginčo išsprendimo.

Šeštadienį kalbėdamas ekonomikos forume Vladivostoke, kitą dieną po susitikimo su V. Putinu, Sh. Abe taip pat pasiūlė Rusijos prezidentui kiekvienais metais susitikti šiame mieste ir bandyti spręsti nesutarimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi