Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.02 12:17

Floridoje siaučia uraganas

Dėl Floridos valstijoje siaučiančio uragano „Hermina“ daugiau nei pusšimtyje apygardų paskelbta nepaprastoji padėtis. Maždaug 70 tūkstančių namų ūkių liko be elektros, meteorologai vietos gyventojus perspėja apie didžiulius potvynius. Paskutinį kartą Floridos valstijoje uraganas siautė prieš 11 metų.

Floridos gubernatorius penkiose apygardose įsakė pradėti gyventojų evakuaciją. Anot Ricko Scotto, „Hermina“ kelia pavojų žmonių gyvybėms. Labiausiai talžomos su Meksikos įlanka ir Atlanto vandenynu besiribojančios gyvenvietės.

Kai kuriose jų patvinusio vandens lygis jau dabar siekia tris metrus. Tvarkytis su uragano padariniais parengti 8 tūkstančiai nacionalinės gvardijos pareigūnų.

Meteorologai teigia, kad pirmos kategorijos „Hermina“ ties Florida nesustos ir greitu metu turėtų smogti pašonėje esančioms valstijoms – Šiaurės ir Pietų Karolinai, taip pat Džordžijai.

Manoma, kad stiprios liūtys turėtų iškristi ir kitose rytinės Amerikos pakrantės teritorijose. Uraganas paskutinį kartą Floridoje siautė 2005-aisiais. Tąkart „Vilma“ pavadintas tropinis ciklonas nusinešė 87 žmonių gyvybes, pridarė apie 30 milijardų dolerių nuostolių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi