Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.02 11:22

P. Porošenko: Ukraina tikisi, kad ES irgi išplės sankcijas Rusijai

BNS 2016.09.02 11:22

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka išreiškė viltį, kad Europos Sąjunga paseks JAV pavyzdžiu ir išplės sankcijų Rusijos fiziniams asmenims bei bendrovėms sąrašą.

„Dar 37 fiziniams asmenims ir kompanijoms, prisidedančioms prie Rusijos agresijos prieš Ukrainą, taikomos sankcijos. Nuoširdžiai dėkingas partneriams amerikiečiams už tą svarbų solidarumo su Ukraina žingsnį“, – parašė prezidentas savo „Facebook“ puslapyje.

P. Porošenka taip pat pabrėžė sankcijų Rusijai svarbą: „Rusija turi pajusti kainą už tarptautinės tvarkos pažeidimą.“

Ukrainos prezidentas viliasi, kad tarptautiniai partneriai, „pirmiausia – Europos Sąjunga“, išplės sankcijas Rusijai ir sugriežtins jas konflikto eskalavimo atveju.

Kaip buvo pranešta, JAV Iždo departamentas ketvirtadienį papildė sąrašą rusiškų įmonių ir fizinių asmenų, kuriems taikomos sankcijos už Maskvos paramą prorusiškiems separatistams Ukrainoje ir Ukrainos Krymo pusiasalio aneksiją 2014 metais.

JAV iždo departamentas nurodė, kad šiuo žingsniu siekiama užkirsti kelią Rusijos įmonėms apeiti sankcijas, kurios jau anksčiau buvo įvestos fiziniams asmenims ir kompanijoms, padėti privačiam sektoriui laikytis sankcijų ir padėti diplomatinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą Ukrainoje.

Į sąrašą naujai įtrauktas svarbus akcinio komercinio banko „Rossija“, kuris dažnai vadinamas Rusijos prezidento Vladimiro Putino asmeniniu banku, padalinys, Rusijos statybos kompanijos, dalyvaujančios vykdomame tilto per Kerčės sąsiaurį, kuris sujungs Rusiją ir Krymą, statybų projekte, įskaitant statybos milžines „Most“ ir „Moststrest“.

Sankcijos taip pat bus taikomos 17 Ukrainos separatistų, įskaitant 11 Rusijos paskirtų aneksuoto Krymo vyriausybės pareigūnų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi