Pasaulyje

2016.09.02 09:29

Turkijos vyriausybė nesutinka keisti kovos su terorizmu įstatymų, kaip to reikalauja ES

ELTA 2016.09.02 09:29

Ginče su Europos Sąjunga (ES) dėl bevizio režimo Turkijos vyriausybės vadovas Binalis Yildrimas gina prieštaringai vertinamus savo šalies kovos su terorizmu įstatymus, praneša agentūra AFP.

Per Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo viešnagę Ankaroje B. Yildrimas ketvirtadienį pabrėžė, kad ginčytini įstatymai nebus keičiami, kaip to reikalauja ES. M. Schulzas kalbėjo apie „skirtumus“ šia tema, tačiau apskritai pokalbius Turkijoje pavadino „produktyviais“.

M. Schulzas yra pirmasis aukšto rango ES atstovas, atvykęs į Turkiją po nepavykusio karinio pučo liepos viduryje. Turkų vadovybė po maišto numalšinimo skundėsi dėl nepakankamo solidarumo iš ES ir JAV pusės. Pati Ankara užsitraukė Vakarų nepasitenkinimą dėl tūkstančių tariamų vyriausybės priešininkų atleidimų.

ES mainais už bevizį režimą Turkijos piliečiams reikalauja, kad Ankara pakeistų savo antiteroristinius įstatymus. B. Yildrimas bendroje su M.Schulzu spaudos konferencijoje sakė „pareiškęs Europos Sąjungai ir M. Schulzui“, kad esant dabartinėms aplinkybėms tai yra neįmanoma. Jis atkreipė dėmesį į virtinę išpuolių netolimoje praeityje. „Tai mums gyvybės ir mirties klausimas“, – pabrėžė premjeras.

M. Schulzas sakė, kad ir toliau yra nesutarimų su Turkija, ypač dėl vizų režimo liberalizavimo. Bendriją, be to, esą nustebino skuba, su kuria buvo suimta tūkstančiai priešininkų.

Vėliau oficialioje savo „Twitter“ paskyroje ES vadovas kalbėjo apie „atviras ir produktyvias diskusijas“. Jis pasmerkė pučą ir pažadėjo šaliai tolesnę ES paramą įgyvendinant demokratiją.