Pasaulyje

2016.09.01 23:43

Prie Floridos artėjanti atogrąžų audra „Hermine“ virto uraganu

BNS2016.09.01 23:43

Floridos link slenkanti atogrąžų audra „Hermine“ ketvirtadienį sustiprėjo ir tapo uraganu, pranešė JAV meteorologai.

Audras stebinčio JAV oro pajėgų lėktuvo atsiųsti duomenys rodo, kad 13 val. 55 min. vietos (21 val. 55 min. Lietuvos) laiku „Hermine“ vidutinis vėjo greitis buvo apie 120 km/val., nurodė Nacionalinis uraganų centras.

Taigi, šis audra virto 1-osios kategorijos uraganu pagal Saffiro-Simpsono skalę – ketvirtuoju per šių metų Atlanto vandenyno uraganų sezoną.

Tuo metu audra buvo už maždaug 280 km į vakarus nuo Tampos miesto Floridoje ir judėjo į šiaurės rytus 22,5 km per valandą greičiu.

Perspėjimai apie artėjantį uraganą buvo paskelbti Floridos šiaurėje, o pareigūnai įspėjo dėl gresiančių potencialiai smarkių vėjų ir audros nešamų potvynių.

„Prognozuojama, kad uraganas šį vakarą pasieks pakrantę teritorijoje, kurioje galioja perspėjimas“, – nurodė Nacionalinis uraganų centras (NHC).

„Reikėtų skubiai baigti pasiruošimus apsaugoti gyvybes ir turtą“, – sakoma pranešime.

Dėl artėjančios atogrąžų audros stiprėjant vėjams pasiruošimai atremti stichiją gali tapti „sudėtingi arba pavojingi“, rašo NHC.

Floridos gubernatorius Rickas Scottas paskelbė nepaprastąją padėtį 51 apygardoje, kad jos galėtų pasinaudoti papildomais finansų ištekliais, ruošdamosi audrai.

„Hermine“ centras prie Floridos pakrantės gali priartėti ketvirtadienio vakarą arba penktadienį paryčiais, nurodė sinoptikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt