Pasaulyje

2016.09.01 23:02

Kai reputacija nesvarbi: V. Putiną aplankė vaikinai iš elitinės Itono kolegijos

15min.lt2016.09.01 23:02

Kremliuje netikėtai apsilankė grupė elitinės Itono kolegijos, įsikūrusios prie Londono ir prie karališkosios Vindzoro pilies, mokinių. Vladimiras Putinas pasinaudojo puikia proga atšvęsti propagandinę pergalę, rašo BBC.

Rusijos prezidentas pats priėmė vienuolika svečių iš Itono kolegijos, kurioje mokėsi ir dabar jau buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas Davidas Cameronas ir dar 18 šalies ekspremjerų, bei su jais per pusvalandį aptarė pasaulio reikalus.

Vienas iš į Maskvą nuvykusių jaunuolių, Davidas Wei, tinkle „Facebook“ po kelionės teigė, kad norėdamas susitarti dėl priėmimo išsiuntė daugiau nei 1 tūkst. elektroninių laiškų.

„V. Putinas parodė savo žmogiškąjį veidą“, – apie oponentus persekiojantį ir laisvą žiniasklaidą sunaikinusį Rusijos prezidentą kalbėjo D. Wei.

Nuotraukose iš priėmimo matyti, kaip jaunieji Itono kolegijos mokiniai spaudžia V. Putinui ranką, o paskui susėdę aplink stalą ir pasipuošę ausinėmis, per kurias klausėsi vertimo iš rusų kalbos, bendravo su Rusijos lyderiu. Kitoje nuotraukoje svečiai pozuoja neformaliai.

„Prireikė 10 mėnesių, 1040 laiškų, 1000 trumpųjų žinučių, daugybės bemiegių naktų, pastovios paranojos – bet mes čia. Vaikinai, mes sužavėjome Putiną, o jis mums parodė savo žmogiškąjį veidą“, – „Facebook“ rašė D. Wei.

Kitas Itono kolegijos auklėtinis Trentonas Brickenas virtualioje erdvėje prasitarė, kad mokiniai su V. Putinu bendravo apie dvi valandas.

Prieš kelionę į Maskvą vaikinai slėpė savo planus, tačiau dabar kritikai stebisi, kodėl jie vos grįžę skelbia nuotraukas iš susitikimo su V. Putinu. Itono kolegija suskubo patikinti, kad prie vizito organizavimo niekaip neprisidėjo – tai buvusi privati pačių jaunuolių iniciatyva.

Neatmetama, kad kelionę surengti padėjo asmeniniu V. Putino popu vadinamas stačiatikių dvasininkas Tichonas Ševkunovas. Jis anksčiau šiais metais pasakė kalbą Itone.

Kad ir kaip ten bebūtų, itoniečiai su V. Putinu susitiko anksčiau nei naujoji Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May ir užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas.

Dėl Krymo aneksijos ir karo Rytų Ukrainoje sukėlimo Europos Sąjunga ir JAV taiko sankcijas Rusijai, o su Kremliumi, kurį stengiamasi izoliuoti, tarptautinėje erdvėje bendraujama tik pačiais svarbiausiais klausimais.

Ukrainos ambasada Jungtinėje Karalystėje jau sureagavo į informaciją apie Itono kolegijos auklėtinių susitikimą su V. Putinu.

„Išties keista sužinoti apie tai, kad Putinas „parodė savo žmogiškąjį veidą“, tokiu metu, kai visas pasaulis puikiai žino, kokia demokratijos padėtis Rusijoje, žino apie karinę agresiją Ukrainoje ir nelegalią Krymo aneksiją“, – pranešė ambasada.

Tuo metu garsus britas žurnalistas Jamesas O`Brienas nesistebi. „Twitter“ jis parašė: „Paaiškinimas labai paprastas: būsimi superjachtų, meno kūrinių ir elitinio nekilnojamojo turto pardavėjai apsilankė pas būsimą korumpuotą klientą.“

Reportažą apie jaunuolių iš Itono kolegijos viešnagę, be abejo, parengė ir Kremliaus propagandinė televizija RT. Siužete matyti, kaip reporteris kalbina jaunuosius britus restorane ir klausia jų, su kuo jiems asocijuojasi tam tikri žodžiai.

Vienas pareiškia, kad nepritaria Donaldui Trumpui, kitas – kad klausydamasis D. Trumpo jaučiasi nepatogiai. Bet tuomet iš kažkur atsiranda mergina, kuri paskelbia, kad žodis „Putinas“ jai siejasi su „lyderiu“.

Ši jauna rusė buvo pakišta RT. Kad ši mergina – iš Itono, neįmanoma, kadangi šioje internatinėje kolegijoje mokosi tik berniukai.