Pasaulyje

2016.09.01 21:12

Naująją Zelandiją supurtė 7,1 balo žemės drebėjimas

BNS 2016.09.01 21:12

Stiprus 7,1 balo žemės drebėjimas penktadienį paryčiais supurtė Naująją Zelandiją, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), o šalies civilinės saugos tarnyba paskelbė cunamių pavojų.

Požeminiai smūgiai, kurių židinys buvo negiliai, apie 30 km gylyje. Epicentras buvo vandenyno dugne netoli Šiaurės salos, už maždaug 167 km nuo Gisborno, pridūrė jis.

Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras nepaskelbė pavojaus, o apie nukentėjusius žmones arba padarytą žalą pranešimų nebuvo.

Tačiau Naujosios Zelandijos civilinės saugos organizacija paskelbė „rekomendacinį pranešimą apie potencialią cunamių grėsmę visose Naujosios Zelandijos pakrančių teritorijose“.

Naujosios Zelandijos radijas pranešė, kad žmonės, gyvenantys pajūryje netoli Rytų Kyšulio rajone buvo perspėti vietos civilinės tarnybos, kad jiems vertėtų evakuotis.

Naujoji Zelandija yra ant Australijos ir Ramiojo vandenyno tektoninių plokščių ribos ir patenka į vadinamą Ramiojo vandenyno ugnies žiedą. Šalyje kasmet užfiksuojama iki 15 tūkst. seisminių smūgių.