Pasaulyje

2021.08.18 14:01

Kinija uigūrus persekioja ir svetur? Moteris teigia buvusi kalinama slaptame centre Dubajuje

LRT.lt2021.08.18 14:01

Jauna kinė pasakoja, kad 8 dienas buvo kalinama slaptame Kinijos sulaikymo centre, veikiančiame Dubajuje. Kartu su ja buvo kalinami dar bent 2 uigūrai. Tai gali būti pirmieji įrodymai, kad Pekinas turi slaptų sulaikymo centrų užsienio valstybėse, praneša AP.

Wu Huan slapstėsi nuo Pekino, nes jos sutuoktinį Kinijos valdžia laiko disidentu. Moteris AP pasakojo buvusi pagrobta iš viešbučio Dubajuje ir sulaikyta kinų pareigūnų, vėliau kalinama iš vilos perdarytame kalėjime. Čia ji girdėjo dar bent 2 kalinamus Kinijos uigūrus.

Moteris buvo apklausiama, jai grasinta ir prievarta liepta pasirašyti dokumentus, kurie kaltina jos sutuoktinį priekabiavimu. Moteris teigia buvusi paleista birželio 8 d. ir dabar siekia gauti prieglobstį Nyderlanduose.

AP negalėjo patvirtinti arba paneigti moters pasakojimo, tačiau reporteriai matė istoriją palaikančius įrodymus: antspaudus jos pase, įrašytą telefoninį pokalbį, kuriame Kinijos pareigūnas užduoda jai klausimus bei moters iš kalėjimo siųstas žinutes pastoriui, kuris padėjo porai.

Kinijos Užsienio reikalų ministerija neigia moters išdėstytus teiginius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt