Naujienų srautas

Pasaulyje2021.08.18 13:27

Minsko režimas nusitaikė į nepriklausomą naujienų agentūrą

BNS 2021.08.18 13:27

Baltarusijos milicija trečiadienį atliko kratas vienos naujienų agentūros žurnalistų namuose, valdžiai tęsiant susidorojimą su nepriklausoma žiniasklaida.

Buvusioje sovietinėje Baltarusijoje nuo pernai rugpjūtį įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų, išprovokavusių istorines demonstracijas prieš beveik tris dešimtmečius trunkantį Aliaksandro Lukašenkos valdymą, tęsiasi politiniai neramumai.

Po beprecedenčių protestų valdžia siekia išnaikinti bet kokius likusius kitokios nuomonės židinius ir imasi griežtų priemonių prieš opoziciją, teisių gynimo grupes bei valstybės nekontroliuojamą žiniasklaidą.

Trečiadienį buvo atlikta krata naujienų agentūros „BelaPan“ vyriausiosios redaktorės Irynos Leušynos namuose, o vėliau ji buvo nuvežta į agentūros redakciją, kur taip pat surengta krata, pranešė „BelaPan“ priklausanti svetainė Naviny.by.

„BelaPan“ redaktorės pavaduotojas Aliaksandras Zaicavas sakė, kad jo namuose taip pat atlikta krata, konfiskuoti jo telefonas, kompiuteris ir kitos įrangos.

Pasak A. Zaicavo, krata surengta atliekant tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimų.

„BelaPan“ atvirai nepalaiko opozicijos, bet skelbia kritiškos medžiagos, nebūdingos daugumai kitų Baltarusijos žiniasklaidos priemonių. Kratų šios naujienų agentūros biuruose būta ir anksčiau.

Naviny.by vėliau pranešė, kad „BelaPan“ interneto svetainė nebeveikia. Naujienų agentūros AFP žurnalistams Maskvoje 8 val. 30 min. Grinvičo (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku nepavyko pasiekti šios svetainės.

Reportažus apie protestus prieš A. Lukašenką rengę žurnalistai pastaraisiais mėnesiais patiria vis didesnį spaudimą; keli iš jų buvo nuteisti ilgus metus kalėti.

Liepos mėnesį Baltarusijoje buvo surengtos kratos kelių regioninių žiniasklaidos organizacijų darbuotojų namuose, blokuota seniausia šalies naujienų organizacija „Naša Niva“.

Populiari naujienų svetainė Tut.by buvo blokuota gegužę. Keli svetainės darbuotojai areštuoti dėl kaltinimų vengus mokėti mokesčius.

Vakarų šalys dėl kitaminčių persekiojimo paskelbė A. Lukašenkai ir jo režimui virtinę sankcijų, tačiau atrodo, kad jų poveikis yra ribotas, kol jį remia svarbi sąjungininkė ir kreditorė Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi