Pasaulyje

2021.08.17 23:35

Europos Parlamento pirmininkas atvyko į Lietuvą ir susitiko su Sviatlana Cichanouskaja

atnaujinta 07.23
LRT.lt, LRT TV2021.08.17 23:35

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli antradienį atvykęs į Vilnių tiesiai iš oro uosto nuvyko susitikti su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

„Per susitikimą aš pateikiau naujausią informaciją apie Baltarusiją. Labai svarbu perduoti žinią, kad neturi būti jokių sandorių su Lukašenka, kad neturi būti prarastas momentas, kai sukurta tiek daug šio režimo spaudimo priemonių ir kad Europos sąjungos politika turi būti nuosekli.

Kėliau tarptautinio valiutos fondo paramos klausimą, kalbėjom apie politinių kalinių paleidimą, aptarėme mano būsimą vizitą į Briuselį. <...> Davidas Sassoli pažadėjo, kad Europos šalys išlaikys stiprią poziciją, nežengs atgal, nes supranta su kuo turi reikalą ir išliks nuoseklios“, – po susitikimo kalbėjo Baltarusijos opozicijos lyderė.

Europos parlamentas pernai už minties laisvę Baltarusijos demokratinei opozicijai įteikė Sacharovo premiją, kurią atsiėmė S. Cichanouskaja ir Veranika Capkala.

Trečiadienį D. Sassolis susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Popiet vyks prie valstybės sienos su Baltarusija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt