Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.01 10:11

Vokietijoje protestuota prieš ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimą

BNS 2016.09.01 10:11

Šimtai aktyvistų trečiadienį suformavo žmonių grandinę prie Vokietijos federalinio konstitucinio teismo pietvakariniame Karlsrūjės mieste ir įteikė daugiau nei 125 tūkst. piliečių pasirašytą peticiją prieš planuojamą Kanados ir Europos Sąjungos laisvosios prekybos susitarimą, vadinamą CETA.

Visa peticija tilpo į maždaug 70 dėžių. Prie CETA nukreipto aljanso „Campact“ narys Joergas Haasas šią peticiją pavadino „didžiausio masto Vokietijos istorijoje“. Ji pateikta tuo metu, kai Vokietijoje – didžiausioje Europos ekonomikoje – auga pasipriešinimą laisvosios prekybos sutartims.

Vokietijos ūkio ministras Sigmaras Gabrielis sekmadienį pareiškė, kad vykstančios derybos dėl dar didesnės apimties laisvosios prekybos susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų, vadinamosios TIP, iš esmės žlugo.

Vėliau Prancūzija pareiškė, kad derybos turėtų būti stabdomos, o šalies prezidentas Francois Hollande`as pridūrė, kad susitarimas nebus pasektas, kaip tikimasi, iki JAV prezidento Baracko Obamos kadencijos pabaigos ateinantį sausį.

Derybos dėl CETA oficialiai buvo baigtos 2014 metais.dabar joms reikia visų 28 ES valstybių narių ir Europos Parlamento pritarimo.

Aktyvistai sako, kad abi šios sutartys bus naudingos tik tarptautinėms korporacijoms ir pakenks vartotojams, nes švelnins jų apsaugos standartus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi