Pasaulyje

2016.08.31 16:44

Turkija jautriai sureagavo į Vokietijos pastabas dėl prisijungimo prie ES

ELTA 2016.08.31 16:44

Vokietijos eurokomisaro Guentherio Oettingerio pareiškimą, kad Turkija neturi galimybių tapti Europos Sąjungos (ES) nare prezidentaujant Recepui Tayyipui Erdoganui, Turkijos ministras ES reikalams Omeras Celikas apibūdino kaip kultūrinį rasizmą.

O. Celikas tai sakė Anatolijos naujienų agentūrai.

Antradienį skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės eurokomisaras G. Oettingeris laikraščiui „Bild“ sakė, kad dabartinėmis aplinkybėmis Turkijos prisijungimo prie ES galimybė „nėra reali visą kitą dešimtmetį“.

„Šis klausimas, be abejonių, bus diskutuojamas po R. T. Erdogano“, – sakė G. Oettingeris. Tačiau eurokomisaras pridūrė, kad Ankara yra svarbi geostrateginė ir ekonominė ES partnerė, todėl svarbu palaikyti sveikus dvišalius santykius.

Derybos tarp Ankaros ir Briuselio dėl Turkijos narystės ES vyksta jau ilgą laikotarpį. Turkija pažangą derybose sieja su šalies įsipareigojimu vykdyti susitarimą dėl pabėgėlių mainais į bevizį režimą Turkijos piliečiams.

Turkija turi įvykdyti 72 sąlygas, kad šaliai būtų panaikinti vizų reikalavimai ES.

Keletas ES pareigūnų apkaltino Turkiją šantažuojant Briuselį ir elgiantis „kaip turguje“, kad paspartintų procesą. Anot ES pareigūnų, Turkijai nepavyko įgyvendinti pačių svarbiausių sąlygų, pavyzdžiui, sušvelninti griežtus kovos su terorizmu įstatymus.