Pasaulyje

2016.08.29 12:53

Briuselyje nugriaudėjo sprogimas

Briuselyje įsikūrusio Belgijos kriminologijos instituto komplekse pirmadienį paryčiais nugriaudėjo galingas sprogimas, padaręs didelę žalą pastatui, bet nesužeidęs žmonių, teigia prokurorai ir ugniagesiai.

Sprogimo Briuselio pakraštyje įsikūrusiame institute priežastis kol kas nebuvo patvirtinta, bet ugniagesių tarnybos atstovas Pierre`as Meysas sakė, kad jis „tikriausiai nebuvo atsitiktinis“.

Belgijos žiniasklaida nurodė, kad į instituto teritoriją įsiveržė automobilis, esą pramušęs tris tvoras, o jame buvęs „vienas arba daugiau“ įtariamųjų susprogdino bombą prie instituto laboratorijų pastato. 

„Sprogimo būta itin galingo, – sakė P. Meysas. – Laboratorijos langai buvo išdaužyti už dešimčių metrų.“

Pasak jo, apie 3 val. vietos (4 val. Lietuvos) laiku į įvykio vietą atvažiavo apie 30 ugniagesių brigada.

Kaip pirmadienį popiet Lietuvos laiku pranešė Briuselio prokuratūra, suimti penki įtariamieji, kurie yra apklausiami dėl jų vaidmens incidente, praneša naujienų agentūra AFP.

Pasak pareigūnų, sprogimas tiriamas kaip kriminalinis, o ne teroristinis incidentas.

Institutas atlieka mokslines ekspertizes, susijusias su baudžiamosiomis bylomis, taip pat analizuoja pataisos sistemos veiklą.

Belgijoje tebetvyro didelė įtampa po kovo 22 dieną įvykdytų sprogdinimų Briuselio oro uoste ir metropoliteno stotyje netoli Europos Sąjungos institucijų būstinių. Šios atakos nusinešė 32 žmonių gyvybes.

Atsakomybę dėl išpuolių Briuselyje prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kontroliuojantis dideles teritorijas Irake ir Sirijoje. Ši grupuotė pastaraisiais mėnesiais surengė ne vieną teroro ataką Europoje.