Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.28 15:36

Nigerijos prezidentas: „Boko Haram“ lyderis yra sužeistas

BNS 2016.08.28 15:36

Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari sekmadienį sakė, kad „Boko Haram“ lyderis Abubakaras Shekau yra sužeistas, ir tai yra pirmas jo komentaras dėl kariškių tvirtinimų, kad džihadistų lyderis per ataką buvo sužeistas.

Nigerijos ginkluotosios pajėgos antradienį paskelbė, kad A. Shekau buvo sužeistas per smūgį iš oro „Boko Haram“ bastionui miškuose, bet daugiau pareiškimų ar jo būklės įrodymų nebuvo.

„Mes sužinojome, kad per Nigerijos oro pajėgų antskrydį jis buvo sužeistas“, – sakoma M. Buhari pareiškime iš Nairobio, kur jis dalyvauja vienoje plėtros konferencijoje.

„Tikrai jų aukščiausia hierarchija ir žemesni kadrai turi problemą, – sakė M. Buhari. – Jie nėra užėmę jokios teritorijos ir yra pasidaliję į mažas grupes, atakuojančias lengvus taikinius.“

Pasak M. Buhari, A. Shekau buvo „išstumtas“ iš grupuotės. Prezidento žodžiai paremia teiginius, kad sukilimui dabar vadovauja „Islamo valstybės“ (IS) paskirtas Abu Musabas al Barnawi.

Šios džihadistų grupuorės aukščiausiuose ešelonuose vykstančios kovos už valdžią ženklų pasirodė anksčiau šį mėnesį, kai A. Shekau paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje neigia, kad buvo nušalintas.

Manoma, kad A. M. al Barnawi yra „Boko Haram“ įkūrėjo Mohammedo Yusufo 22 metų sūnus ir kad IS rugpjūčio mėnesį jį paskelbė šios grupuotės lyderiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi