Pasaulyje

2016.08.28 13:04

D. Trumpas išdėstė pasiūlymus, kaip sekti nelegalus

ELTA 2016.08.28 13:04

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas pareiškė ketinantis sukurti sekimo sistemą, kuri pareigūnams padėtų geriau kontroliuoti nelegalią imigraciją, informuoja BBC.

Kalbėdamas per savo rinkimų kampaniją Ajovos valstijoje, D. Trumpas išdėstė savo vadinamąją „įvažiavimo-išvažiavimo“ programą, kuri sektų šalyje, pasibaigus vizos galiojimui, liekančius žmones.

Kandidatas dar kartą pareiškė paramą idėjai pastatyti sieną palei pietinę JAV sieną su Meksika. Anot jo, tapęs prezidentu, jis taip pat pasirūpintų, kad nelegalūs imigrantai nebegautų pašalpų ir išmokų.

„Ruošiuosi pastatyti didžiulę sieną, įvesti elektroninės patikros sistemą visoje šalyje, sutrukdyti nelegaliems imigrantams gauti socialinį aprūpinimą ir sukurti įvažiavimo-išvažiavimo sekimo sistemą, kad tie, kurie užsibūna pasibaigus vizos galiojimui, būtų greitai pašalinti“, – kalbėjo D. Trumpas.

Penktadienį paviešintais „Reuters/Ipsos“ apklausų duomenimis, Demokratų partijos kandidatė į prezidentus Hillary Clinton savo pagrindinį varžovą D. Trumpą lenkia 5 procentiniais punktais. Praėjusį mėnesį H. Clinton nuo D. Trumpo buvo atsiplėšusi 12 procentinių punktų.