Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.28 11:45

Britų premjerė pasitraukimą iš ES nori inicijuoti „be balsavimo parlamente“

BNS 2016.08.28 11:45

Britų ministrė pirmininkė Theresa May savo šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES) nori inicijuoti be balsavimo parlamente, teigiama viename šeštadienio pranešime.

Šaltinis jos biure Dauningo gatvėje sakė, kad tas „The Daily Telegraph“ pranešimas buvo spėlionės, bet pridūrė, kad Th. May yra „įsipareigojusi įgyvendinti verdiktą, kurį visuomenė paskelbė“ per birželio referendumą, kai 52 proc. rinkėjų nubalsavo už Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES.

Th. May vyriausybei jau gresia teisinis užginčijimas siekiant jai sutrukdyti pradėti išstojimo iš ES procesą be parlamento akto.

Teisės firmos „Mishcon de Reya“ teisininkai turi mesti iššūkį vyriausybei Anglijos aukštesniajame teisme – jie teigia, kad Th. May negali ES sutarties 50-ojo straipsnio, kuriame numatytas teisinis išstojimo procesas, inicijuoti be parlamento debatų ir balsavimo, kuriuo jai būtų leista tai padaryti.

Dauguma parlamento žemųjų Bendruomenių Rūmų narių, tarp jų – Th. May, agitavo už tolesnę Britanijos narystę Bendrijoje.

Kai tik 50-asis straipsnis bus inicijuotas, prasidės dvejus metus truksiantis Britanijos išstojimo iš ES procesas.

Th. May yra sakiusi, kad šiais metais jis dar nebus inicijuotas, nes vyriausybei reikia laiko iš pradžių suformuluoti Britanijos išstojimo tikslus.

Tuo tarpu buvęs vyriausybės administracijos vadovas Gusas O`Donnellas sakė, kad „Brexit“ nėra neišvengiamas ir kad Britanija vis dar galėtų likti pasikeitusios ES dalimi.

„Tai labai priklauso nuo to, kas nutiks visuomenės nuomonei ir ar ES pasikeis“ iki to laiko, kai Britanija bus pasirengusi išstoti, sakė jis laikraščiui „The Times“.

„Galėtų būti, kad platesnėje, laisviau sujungtoje grupėje ... Britanija būtų laiminga būdama narė“, – sakė jis.

BBC radijui G. O`Donnellas sakė, jog tai, kad kitais metais Prancūzijoje ir Vokietijoje vyks rinkimai, reiškia, „jog net neaišku, su kuriais lyderiais ... ministrė pirmininkė derėsis“, tad jis nemanantis, kad labai skubama tai daryti.

Lažybininkai mano, jog egzistuoja viena iš aštuonių tikimybė, kad iki 2020 metų pabaigos įvyks antras referendumas dėl „Brexit“.

Ministrė pirmininkė šiomis dienomis savo užmiesčio rezidencijoje turi priimti ministrus ir pareikalauti „veiksmų planų“ iš kiekvieno departamento, dėl to, kaip jie gali išpešti maksimumą iš „Brexit“, rašė „The Sunday Times“ ir „The Sunday Telegraph“.

Ministrai „aptars kitus žingsnius derybose“ prieš ministrės pirmininkės išvykimą į Kiniją, į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderių susitikimą, „The Sunday Telegraph“ sakė šaltinis vyriausybėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi