Pasaulyje

2021.08.11 14:29

Alžyre gamtinių gaisrų aukų padaugėjo iki 65

BNS2021.08.11 14:29

Alžyre antrą dieną siaučiantys dešimtys gamtinių gaisrų nusinešė jau mažiausiai 65 žmonių gyvybes, trečiadienį pranešė valstybinė televizija.

Tarp aukų yra 28 kariai, pasiųsti į pagalbą ugniagesiams.

„Miškų gaisrų aukų skaičius išaugo iki 65 žuvusiųjų – 28 karių ir 37 civilių, dauguma jų [žuvo] Tizi Uzu rajone“ į rytus nuo sostinės, sakoma televizijos pranešime.

Dar 12 karių „gydomi ligoninėje kritinės būklės“, pridūrė televizija.

Įtariama, kad bent dalis gaisrų buvo tyčia sukelti.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matyti milžiniškos liepsnos ir nuo jų kylantys dūmų debesys, užtraukę dangų virš ant miškingų kalvų įsikūrusių kaimų Kabilijos regione, į rytus nuo sostinės Alžyro.

Alžyras tapo naujausia šalimi, pastarosiomis savaitėmis nukentėjusia nuo miškų gaisrų. Su liepsnomis jau kovoja Graikija, Turkija, Kipras ir Jungtinės Valstijos.

Anksčiau buvo skelbta apie 25 karių žūtį gelbstint žmones gaisrų epicentre atsidūrusiuose Bedžajos ir Tizi Uzu regionuose. Prezidentas Abdelmadjidas Tebboune`as tviteryje išreiškė užuojautą.

Gynybos ministerija nurodė, kad tų karių veiksmai „išgelbėjo iš liepsnų 110 žmonių – vyrų, moterų ir vaikų“.

Valstybinis radijas pranešė, kad šiauriniame Medėjos rajone buvo sulaikyti trys „padegėjai“, o Anaboje – dėl kitų gaisrų – dar vienas.

18 šiaurinių Alžyro regionų įsiplieskė daugiau kaip 70 gaisrų, iš jų 10 – vieno daugiausiai gyventojų turinčio Kabilijos miesto Tizi Uzu apylinkėse.

„Neįmanoma, kad 50 gaisrų prasidėtų tuo pačiu metu. Tie gaisrai yra nusikalstamos kilmės“, – pareiškė vidaus reikalų ministras Kamelis Beldjoudas, vadovavęs ministrų delegacijai, apsilankiusiai Tizi Uzu.

Civilinės apsaugos direkcija nurodė, kad gaisrai apėmė 12 šiaurinių miestų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt