Pasaulyje

2016.08.26 15:48

Pradėjo evakuoti žmones iš apsupto Sirijos miesto

BNS2016.08.26 15:48

Sirijos sukilėliai ir jų šeimos pradėjo evakuotis iš režimo pajėgų apsupto Darajos miesto, esančio netoli šalies sostinės.

Kaip iš įvykio vietos praneša AFP korespondentas, sukilėliai ir jų šeimos iš nuniokoto miesto yra vežami autobusais, kuriuos lydi greitosios pagalbos ir Raudojono Pusmėnulio ekipažai.

Pareigūnai anksčiau buvo nurodę, kad ketvirtadienį sudarytas susitarimas dėl evakuacijos numato, jog civiliai išvyks į režimo kontroliuojamas teritorijas aplink Damaską, o sukilėliai vyks į Idlibą „arba aiškinsis savo padėtį su režimu“.

Vienas kariuomenės šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad armija įžengs į Darają, laikytą režimo apsiaustyje pastaruosius ketverius metus, kai visi žmonės bus evakuoti iš šio miesto.

Birželį Darają pasiekė sunkvežimių kolona, atvežusi maisto produktų ir kitų atsargų civiliams pirmąkart nuo vyriausybės pajėgų apsiausties pradžios 2012-ųjų pabaigoje.

Daraja buvo vienas pirmųjų Sirijos miestų, kuriame 2011-ųjų kovą įsiplieskė protestai prieš vyriausybę. Jis yra tik už 15 minučių kelio nuo Damasko centro ir dar arčiau režimo pajėgų kontroliuojamos Mezės oro pajėgų bazės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.