Pasaulyje

2016.08.26 11:54

Nyderlandų ultradešiniųjų partija žada uždaryti mečetes ir uždrausti Koraną

BNS2016.08.26 11:54

Nyderlandų ultradešiniųjų lyderio Geerto Wilderso partija, kuri pagal populiarumą pirmauja viešosios nuomonės apklausose prieš ateinančiais metais vyksiančius parlamento rinkimus, savo programiniame dokumente žada uždaryti visas mečetes ir „uždrausti Koraną“.

„Visos mečetės ir islamo mokyklos uždarytos, įvestas Korano draudimas“, – rašoma dokumente, kuriame pristatoma partijos „Už laisvę“ (PVV) rinkimų programa prieš 2017 metais vyksiančius parlamento rinkimus.

Šis dokumentas ketvirtadienį buvo paskelbtas G. Wilderso paskyroje socialiniame tinkle „Twitters“.

PVV žada sustabdyti šalies „islamizaciją“ pasitelkusi virtinę priemonių, įskaitant sienų uždarymą, prieglobsčio prašytojams skirtų centrų uždarymą, draudimą atvykti į šalį migrantams iš musulmoniškų šalių ir draudimą musulmonėms moterims viešose vietose ryšėti skareles.

Europą užklupusi migrantų krizė padėjo PVV viešosios nuomonės apklausose aplenkti dabartinės valdančiosios koalicijos partneres – Darbo partiją (PvdA) ir Liaudies partiją už laisvę ir demokratiją (VVD), kurios lyderis yra premjeras Markas Rutte.

Praėjusių metų pabaigoje apklausos rodė, kad PVV populiarumas sparčiai auga ir ji 150 vietų parlamente galėtų tikėtis gauti 38 vietas. Tačiau pastaruoju metu visuomenės parama ultradešiniesiems kiek sumenko.

Rugpjūtį viešosios nuomonės tyrimų instituto „Ipsos“ apklausa parodė, kad dabar ši partija galėtų iškovoti 28 mandatus. Vis dėlto tai gerokai daugiau nei dabar PVV turimos 12 vietų.

Migrantų krizė suskaldė 17 mln. gyventojų turinčių Nyderlandų visuomenę. Šalyje šiuo klausimu užvirė audringi debatai, buvo surengtas ne vienas išpuolis prieš pabėgėlių centrus.

G. Wildersas, kuriam spalį teks stoti prieš teismą už rasinės neapykantos kurstymą, taip pat sakė, jog padarys viską, kad šalyje būtų surengtas referendumas dėl Nyderlandų pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Pirmasis jo mėginimas inicijuoti tokį plebiscitą iškart po birželį Didžiojoje Britanijoje vykusio referendumo, kuriame britai pasisakė už išstojimą iš ES, buvo nesėkmingas.

G. Wilderso partija taip pat žada apkarpyti pagalbą užsienio šalims ir didinti saugumo bei policijos finansavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.