Pasaulyje

2016.08.26 14:53

Prie policijos nuovados Turkijos pietryčiuose – didelis sprogimas

15min.lt 2016.08.26 14:53

Prie policijos nuovados Turkijos pietryčiuose esančiame Džizrės mieste susprogdintas automobilis. BBC šaltiniai teigia apie daugybę žuvusiųjų ir sužeistųjų, kitur skelbiama, kad žuvo mažiausiai 11 žmonių, dar apie 70 buvo sužeisti.

Socialiniuose tinkluose skelbiamose nuotraukose matomas beveik visiškai sugriautas daugiaaukštis pastatas.

Specialiųjų riaušių policijos pajėgų būstinė Džizrėje buvo smarkiai apgadinta. Televizijos reportažuose matėsi kylantis didžiulis dūmų debesis. Sprogimas nugriaudėjo apie 7 val. ryte. Skelbiama, kad visi žuvusieji – policininkai.

Paskelbtose pirmosiose nuotraukose iš įvykio vietos matėsi, kad policijos pastatas visiškai nuniokotas sprogimo bangos – iš būstinės liko tik griaučiai, apsupti griuvėsių krūvų.

Gretimi pastatai irgi buvo smarkiai apgadinti, o kai kurie televizijos reportaže matėsi tebeliepsnojantys.

Anatolijos naujienų agentūros pranešime sakoma, kad sprogimo epicentras buvo prie patikros posto, už 50 metrų nuo policijos pastato. Agentūra pridūrė, kad ataką įvykdė PKK.

Po šio išpuolio saugumo pajėgos uždarė pagrindinį kelią į Džizrę iš šiauriau esančios provincijos sostinės Širnako.

Neaišku, kas įvykdė šį išpuolį, tačiau Turkijos žiniasklaida kaltina uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK), kuri šalyje laikoma teroristine grupuote.

Džizrėje kelis kartus per pastaruosius mėnesius buvo skelbiama komendanto valanda. Mieste, kuris yra ties Turkijos siena su Sirija ir Iraku, bei jo apylinkėse Turkijos kariai įnirtingai grumiasi su PKK kovotojais.

Pernai žlugus pustrečių metų trukusioms paliauboms, Turkijos saugumo pajėgos buvo beveik kasdien atakuojamos PKK kovotojų. Per šiuos išpuolius žuvo šimtai policininkų ir karių.

PKK suintensyvino veiksmus pastarosiomis savaitėmis, po liepos 15-ąją dalies Turkijos kariškių nesėkmingai mėginto įvykdyti perversmo, turėjusio nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Turkija prieš dvi dienas pradėjo precedento neturintį antžeminių pajėgų puolimą kaimyninėje Sirijoje, kuris, anot pareigūnų, yra nukreiptas tiek prieš džihadistus, prieš Sirijos kurdų sukarintas pajėgas.

Turkija ketvirtadienį apšaudė kurdų kovotojus Sirijoje ir pareiškė, kad jie nesilaikė sutarties su Jungtinėmis Valstijomis nesiveržti į džihadistų kontroliuojamas teritorijas.

Ankara laiko kurdų Demokratinės sąjungos partiją (PYD) ir jos sukarintas pajėgas – Kurdų liaudies apsaugos dalinius (YPG) – teroristinėmis organizacijomis, siekiančiomis įkurti autonominį regioną Sirijoje ir veikiančiomis kaip PKK padalinys šioje šalyje.