Pasaulyje

2016.08.25 16:05

J. Assange`as perspėja apie H. Clinton kampanijai „reikšmingus“ nutekintus dokumentus

BNS2016.08.25 16:05

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as perspėjo apie pasirodysiančius naujus dokumentus, susijusius su demokratų kandidate į prezidentus Hillary Clinton, kurie gali būti „reikšmingi“ rinkimams.

Naujienų kanalui „Fox News“ J. Assange`as trečiadienį sakė, kad „WikiLeaks“ šiuo metu „šukuoja“ tūkstančius lapų slaptos medžiagos.

Surinkti įvairūs dokumentai iš įvairių institucijų, susiję su rinkimų kampanija, kurie nušviečia „kai kuriuos gana netikėtus kampus“, sakė jis.

J. Assange`as patikino, kad dokumentai bus „tikrai“ paskelbti iki lapkričio 8 dienos rinkimų.

Paklaustas, ar paviešinta medžiaga gali turėti įtakos balsavimo rezultatams, J. Assange`as atsakė: „Manau, tai yra svarbu. Viskas priklauso nuo to, kaip ją pasigaus visuomenė ir žiniasklaida.“

Praėjusį mėnesį prieš Demokratų nacionalinį suvažiavimą svetainė išplatino beveik 20 tūkst. elektroninių laiškų, kurie buvo gauti įsilaužus į Demokratų nacionalinio komiteto serverius.

Kompromituojanti medžiaga atskleidė, kaip partijos lyderiai stengėsi trukdyti H. Clinton varžovui lenktynėse dėl Baltųjų rūmų Bernie Sandersui ir privertė Demokratų partijos pirmininkę Debbie Wasserman Schultz netikėtai paskelbti apie savo atsistatydinimą prieš prasidedant suvažiavimui.

J. Assange`as jau penktus metus slapstosi Ekvadoro ambasadoje Londone, vengdamas būti išduotas Švedijai, kuri jį įtaria išprievartavimu. Jam yra išduotas Europos arešto orderis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.