Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.25 13:22

Turkija sako turinti teisę įsikišti, jeigu kurdų pajėgos neatsitrauks

BNS 2016.08.25 13:22

Turkija ketvirtadienį pareiškė turinti „visas teises“ surengti intervenciją, jeigu Sirijos kurdų sukarintos pajėgos neatsitrauks į rytus nuo Eufrato upės, kaip žadėjo Jungtinės Valstijos.

Sirijos kurdų pajėgos „privalo pasitraukti į rytus nuo Eufrato, o Turkija labai atidžiai stebi padėtį. Jeigu atsitraukimas neįvyks, Turkija turi visas teises įsikišti“, – televizijai NTV sakė gynybos ministras Fikri Isikas.

Ankara trečiadienį pradėjo karinę operaciją Sirijos teritorijoje netoli savo sienos, nukreiptą tiek prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, tiek prieš Sirijos kurdų pajėgas.

Turkų pareigūnai anksčiau ketvirtadienį citavo JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry ir Turkijos užsienio reikalų ministro pokalbį, per kurį Amerikos diplomatijos vadovas sakė, kad Sirijos kurdų pajėgos pradėjo trauktis į rytus nuo Eufrato.

Šis atsitraukimas yra vienas pagrindinių Ankaros reikalavimų.

Turkija trečiadienį pasiuntė savo tankus ir specialiąsias pajėgas kitapus sienos į pagalbą Sirijos sukilėliams ir JAV vadovaujamai koalicijai per operaciją, siekiant užimti vieną svarbią IS tvirtovę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi