Pasaulyje

2021.08.07 23:42

Tailande protestuotojai susirėmė su policija: visuomenė nepatenkinta Vyriausybės sprendimais valdant pandemiją

Indrė Urbaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.07 23:42

Daugiau nei tūkstantis protestuotojų Tailando sostinėje Bankoke susirėmė su policija. Gyventojai nepatenkinti, kaip Vyriausybė tvarkosi su koronaviruso pandemija ir jos sukeltais ekonominiais sunkumais. Tailande šiuo metu fiksuojamas dar vienas naujų užsikrėtimų bei mirčių šuolis.

Tailando morgų darbuotojai kovoja su didžiuliu nuovargiu. Šalyje augant užsikrėtimų, o ypač mirčių skaičiui, dalis ligoninių priverstos kūnams laikyti nuomotis atskiras patalpas ar specialius konteinerius.

„Kiekvienas į mūsų morgą patenkantis kūnas laikomas didelės rizikos, jis gali turėti koronavirusą, todėl imami mėginiai. Rezultatus gauname maždaug per dieną. Tada būna aišku, kaip su kūnu elgtis, ar galime atlikti skrodimą“, – pasakoja teismo medicinos gydytoja Thippailin Phinjirapong.

Žinios. Mokslininkai sunerimę dėl COVID-19 plitimo vasarą: neaišku, kas bus rudenį ir žiemą, virusą gali itin platinti vaikai

Šeštadienį šalyje fiksuoti didžiuliai užsikrėtimų skaičiai – 22 tūkstančiai ir 212 mirčių. Šie skaičiai ir skaudžios netektys privertė gyventojus išeiti į gatves. Protestuojantys reikalauja premjero atsistatydinimo. Pasak jų, jis prastai tvarkosi ne tik su pandemija bet ir su viruso paveikta ekonomika. Todėl tūkstančiai jų centrinėmis gatvėmis šeštadienį traukė Vyriausybės rūmų link.

Tačiau taip toli nukeliauti visgi nepavyko, juos pasitiko riaušių aprangą dėvintys policijos pareigūnai, o centrinėje gatvėje paleistos ašarinės dujos ir guminės kulkos.

Protestai šalyje nesiliauja kelias savaites. Tarp į gatves einančiųjų – ir buvę Vyriausybės sąjungininkai, ir paprasti žmonės, kartais protestuojantys sėdėdami automobiliuose.

„Mes vos suduriame galą su galu. Ši padėtis paveikė visus šeimos narius. Vyriausybė nesugebėjo laiku užtikrinti skiepų, didžioji dalis dar net negavome galimybės pasiskiepyti. Jei neisime į gatves ir nieko nereikalausime, Vyriausybė nieko ir nedarys, todėl ir einame protestuoti“, – sako protestuotojas Chai.

Šią savaitę Vyriausybė Bankoke ir dar keliose raudonosiose zonose įvedė ribojimus, jie turėtų galioti bent iki mėnesio vidurio. Tačiau šalyje plintant labiau užkrečiamoms delta ir alfa koronaviruso atmainoms, vienintele išeitimi lieka skiepai. Visgi jų Tailande trūksta. Skaičiuojama, kad šiuo metu abi dozes yra gavę mažiau nei 6 procentai, vieną – bent penktadalis iš 66 milijonų šalies gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt