Pasaulyje

2021.08.07 15:21

Sibire miškų gaisrai sukėlė pavojų gyvenvietėms, naftos bazei

BNS2021.08.07 15:21

Rusijos Sibiro regione siaučiantys dideli miškų gaisrai šeštadienį sukėlė pavojų kelioms gyvenvietėms ir paskatino kai kur evakuoti gyventojus.

Sibiro šiaurės rytinėje Jakutijos (Sachos) respublikoje šiuo metu liepsnoja 93 gaisrai, išdeginę mažiausiai 1,1 mln. ha teritoriją, nurodė pareigūnai.

Ugnis pasiglemžė dešimtis namų Bjas-Kiuelio gyvenvietėje, iš kurios buvo evakuojami visi gyventojai, nurodė su stichija kovojančios regioninės tarnybos.

Ugnis taip pat priartėjo prie Kytyl-Diuros, Sinsko, Sangaro, Jediajaus ir kelių kitų gyvenviečių. Stiprūs vėjai didina pavojų, kad liepsnos sparčiai plėsis.

Sangaro gyvenvietėje gelbėtojai imasi skubių priemonių apsaugoti vienai degalų saugyklai.

Pastaraisiais metais Rusijoje buvo užfiksuota nemažai karščio rekordų, kuriuos mokslininkai laiko klimato kaitos padariniais. Karšti orai ir gaisrinės saugos taisyklių nepaisymas vis dažniau tampa didelių gaisrų priežastimis.

Ekspertai taip pat sako, kad padėties pablogėjimą iš dalies nulėmė 2007 metais priimtas daug kritikos sulaukęs spendimas išardyti federalinį aviacijos tinklą, vykdžiusį patruliavimą ir padėjusį gesinti gaisrus. Šios funkcijos buvo perduotos regionų valdžiai, tačiau tai lėmė spartų sistemos nuosmukį.

Sibire ir kai kurių kitų regionų didžiuliuose miškų masyvuose laiku pastebėti įsiplieskusius gaisrus dažnai būna sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt