Pasaulyje

2016.08.25 09:52

JAV sieks patraukti atsakomybėn cheminių atakų Sirijoje vykdytojus

BNS2016.08.25 09:52

Baltieji rūmai trečiadienį pareiškė, kad „neįmanoma paneigti“ Jungtinių Tautų tyrėjų paskelbtų išvadų, jog Sirijoje buvo vykdomos cheminės atakos, ir paragino patraukti atsakomybėn prezidento Basharo al Assado režimą.

„Dabar neįmanoma paneigti, kad Sirijos režimas ne kartą naudojo pramoninį chlorą kaip ginklą prieš savo paties žmones“, – sakė JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Nedas Price`as.

„Jungtinės Valstijos dirbs su mūsų tarptautiniais partneriais, kad užtikrintų atsakomybę atitinkamais diplomatiniais mechanizmais, įskaitant Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą“, – pridūrė jis.

JT tyrėjų komisija nustatė, kad prezidento B. al Assado pajėgos Sirijoje surengė mažiausiai dvi chemines atakas, o džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai panaudojo kaip ginklą garstyčių dujas, sakoma ataskaitoje, su kuria trečiadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

Komisija sugebėjo nustatyti trijų cheminių atakų, įvykdytų 2015 ir 2015 metais užpuolikus, bet negalėjo padaryti jokių išvadų dėl kitų šešių incidentų, tirtų praeitais metais.

Pasak N. Price`o, šios išvados „suteikia dar vieną galimybę visoms šalims kalbėti vienu balsu dėl šių šlykščių nusikaltimų ir aiškiai parodyti, kad cheminių ginklų naudojimas netoleruojamas“.

Ši Baltųjų rūmų žinia daugelio interpretuojama kaip netiesioginis kreipimasis į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir kitus veikėjus.

JAV prezidentas Barackas Obama neseniai perspėjo, kad Rusijai gresia būti pasmerktai tarptautinės bendruomenės, jeigu ji toliau palaikys brutalų Sirijos režimą.

Baltieji rūmai didina diplomatinį spaudimą, kai V.Putinas ruošiasi artimiausiomis savaitėmis vykti į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Kinijoje ir JT Generalinės Asamblėjos sesiją Niujorke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt