Pasaulyje

2016.08.24 19:30

Turkijos palaikomi Sirijos sukilėliai užėmė IS kontroliuotą Džarabulaus miestą

BNS2016.08.24 19:30

Sirijos sukilėliai trečiadienį paskelbė visiškai perėmę kontrolę šiauriniame Džarabulaus mieste netoli sienos su Turkija ir išstūmę iš jo džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus su Ankaros pajėgų pagalba.

„Džarabulus visiškai išvaduotas“, – naujienų agentūrai AFP iš įvykio vietos sakė sukilėlių grupuotės „Sultan Mourad“ vadas Ahmadas Othmanas.

Kitas sukilėlių atstovas nurodė, kad IS kovotojai atsitraukė link al Babo miesto, esančio į pietvakarius nuo Džarabulaus.

Jungtinė operacija „Eufrato skydas“ („Euphrates Shield“) buvo pradėta apie 4 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, kai Turkijos artilerija subombardavo dešimtis IS taikinių Džarabulaus apylinkėse, pranešė Ankara.

Mūšyje kitapus sienos dalyvavo Turkijos tankai ir karo lėktuvai.

Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), renkanti informaciją apie padėtį Sirijoje iš ten esančių šaltinių, nurodė, kad IS „labai menkai priešinosi“ ir atsitraukė iš Džarabulaus, neatlaikiusi galingų Turkijos pajėgų smūgių.

Šis mūšis yra pirmasis nuo IS „kalifato“ įkūrimo Sirijoje ir kaimyniniame Irake, kai ši džihadistų grupuotė atidavė savo kontroliuotą teritoriją per kelias valandas.

Džarabulus turėjo apie 30 tūkst. gyventojų, o apie pusę jų sudarė persikėlusieji iš kitų karo krečiamos Sirijos vietų, sakė Sirijos politinės geografijos ekspertas prancūzas Fabrice`as Balanche`as.

Šiame mieste, kol IS džihadistai jį užėmė 2014 metų sausį, gyveno daugiausiai arabai, bet taip pat buvo turkmėnų ir kurdų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.