Pasaulyje

2016.08.24 23:52

JAV universitete Afganistane – sprogimas ir šūviai

15min.lt 2016.08.24 23:52

Trečiadienį Amerikos universitete Afganistane nugriaudėjo sprogimas. Taip pat pranešama apie šūvius.

21.50 val. Kovotojai detonavo automobilį ir pateko į Amerikos universitetą Kabule, taip įkalindami šimtus studentų ir universiteto personalą viduje keletui valandų, kol specialiosios pajėgos perėmė kontrolę. Per incidentą mažiausiai vienas žmogus žuvo, dar 25 sužeisti. Tokius duomenis pateikė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

20.44 val. Situacija Kabule vis dar nesuvaldyta. Anot šalies Vidaus reikalų ministerijos, užpuolikas į teritoriją pateko detonavęs automobilį.

19.14 val. Pasirodė pranešimų, kad per ataką Kabule sužeisti penki žmonės.

Skelbiama, kad universitetas yra įsikūręs Kabulo mieste.

„CBS News“ praneša, kad keletas amerikiečių profesorių šiuo metu yra pastate. Galimai viduje yra ir šimtai studentų. Nemažai jų paspruko per avarinius išėjimus.

Liudininkai pasakojo girdėję šūvius, o tuomet esą pasigirdo sprogimas. Anot liudininkų, buvo susprogdinti vartai, tuomet užpuolikai ir pateko į vidų.

„Associated Press“ fotografas Massoudas Hossaini socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad jis viduje įstrigęs su kitais žmonėmis.

„Esu įstrigęs vienoje auditorijoje kartu su kitais studentais. Kažkur visa arti girdėjau sprogimus ir šūvius“, – telefonu AFP naujienų agentūrai sakė vienas studentas.

Kitas studentas Ahmadas Mukhtaras BBC pasakojo buvęs per 100 metrų nuo universiteto pagrindinio įėjimo, kai išgirdo keletą šūvių ir didžiulį sprogimą: „Sprogimas buvo toks didžiulis, kad akimirksniu nušvietė visą aplinkui esančią teritoriją“. Tuomet, anot jo, pasigirdo daugiau šūvių viduje. Jis taip pat sakė girdėjęs šaukiančius studentus.

Aukštas policijos pareigūnas pranešė, kad į vietą išsiųsti pareigūnai, reaguojant į „kompleksinį išpuolį Amerikos universitete, Kabule“.