Pasaulyje

2012.06.23 14:12

Ekvadoras dėl J. Assange`o iškvietė savo ambasadorę iš Londono

ELTA2012.06.23 14:12

Ekvadoras iškvietė savo ambasadorę iš Londono aptarti, ką daryti su „WikiLeaks“ įkūrėju Julianu Assange`u, kuris prašo prieglobsčio, pranešė „ABC News“. 

Ekvadoras iškvietė savo ambasadorę iš Londono aptarti, ką daryti su „WikiLeaks“ įkūrėju Julianu Assange`u, kuris prašo prieglobsčio, pranešė „ABC News“.

J. Assagne`as jau keturias naktis praleido Ekvadoro ambasadoje Londone, kur atėjo prašyti politinio prieglobsčio. Taip „WikiLeaks“ įkūrėjas bando išvengti ekstradicijos Švedijai, kur jis kaltinamas seksualiniais nusikaltimais. J. Assange`as baiminasi, kad Stokholmas jį išduos Vašingtonui, kuris gali jį apkaltinti JAV paslapčių išdavimu.

Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa pranešė, kad iškvietė savo ambasadorę konsultacijoms, nes sprendimas dėl J. Assange`o yra labai svarbus. R. Correa teigė, kad Ekvadoras šį klausimą svarstys atsargiai, atsakingai ir rimtai bei nepasiduos jokiam spaudimui.

Ekvadoro diplomatė Ana Alban trečiadienį buvo susitikusi su Didžiosios Britanijos valdžia. R. Correa sakė, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė labai mandagiai išdėstė savo požiūrį šiuo klausimu.

„Mes į tai atsižvelgsime, bet galutinį sprendimą priims Ekvadoras“, – sakė R. Correa.

Prezidentas pridūrė, kad J. Assange`as gali likti Ekvadoro ambasadoje, kol bus priimtas sprendimas dėl prieglobsčio suteikimo.

Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad jei „WikiLeaks“ įkūrėjas išeis iš Ekvadoro ambasados, Didžiosios Britanijos pareigūnai ketina jį suimti už lygtinio paleidimo sąlygų sulaužymą. „WikiLeaks“ atstovė, kuri buvo ambasadoje susitikusi su J. Assange`u, sakė, kad jei Ekvadoras nesuteiks jam prieglobsčio, jis yra pasirengęs būti suimtas. Bet Ekvadoras taip pat gali leisti J. Assange`ui ambasadoje apsistoti neribotam laikui. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.