Pasaulyje

2021.08.06 07:26

Ypač skaudžiai pandemiją išgyvenusioje Italijoje įsigalioja žalieji pasai

Živilė Raškauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.06 07:26

Italijoje nuo penktadienio įsigalioja žalieji pasai. Norintys patekti į restoranus, kino teatrų sales, baseinus privalės parodyti pažymėjimus, įrodančius, jog asmuo paskiepytas nuo koronaviruso arba per pastarąsias dvi paras daryto testo rezultatas – neigiamas. Šiuo sprendimu Italijos valdžia tikisi paskatinti skiepytis vis dar dvejojančius. Šiuo metu paskiepyta kiek daugiau nei pusė šalies gyventojų.

Angelo restorano terasoje pietauti gali visi, bet nuo penktadienio nuo kaitros norintys pasislėpti restorano viduje privalės parodyti skiepų pasą.

„Prašau skiepų paso ir asmens kortelės su ta pačia pavarde, tada žmogus gali įeiti“, – nurodo restorano savininkas Angelo.

Dokumento, įrodančio, kad asmuo pasiskiepijo nuo koronaviruso arba turi neigiamą testo rezultatą, reikės ir sporto klubuose, baseinuose, teatruose.

Nenorintys kas 48 valandas darytis testo registruojasi skiepams.

Vyriausybei paskelbus apie žaliojo paso įvedimą vakcinavimo centre Romoje norinčiųjų pasiskiepyti skaičius padvigubėjo. Per dieną paskiepijama po 1600 žmonių.

„Tik dėl skiepų net ir siaučiant delta atmainai, labai užkrečiamai atmainai, galėjome sumažinti žmonių skaičių ligoninėse“, – tvirtina gydytojas Paolo Parente.

Į vakcinavimo centrą atėjusieji tikina, kad skiepų pasas per pandemiją – raktas į laisvesnį gyvenimą.

„Pritariu žaliajam pasui. Dalis žmonių nesiskiepija – tai jų pasirinkimas. Bet mes, pasiskiepijusieji, taip pat priimame sprendimą. Tad, manau, teisinga apsaugoti vakcinuotus žmones, kad vėl nebūtų uždaryti karantine“, – sako Romos gyventoja Melissa Rando.

Skiepų pasai skaldo Italijos visuomenę. Paskelbus apie ribojimus – dešimtys tūkstančių žmonių rinkosi į demonstracijas.

Praėjusią savaitę protestuotojai prieš pasus veržėsi ir į parlamentą.

Italijoje pasiskiepiję beveik 54 procentai gyventojų, bet dalis italų spėja, kad dėl skiepų pasų kils sumaištis.

„Dideliuose renginiuose pasas – prasmingas. Lengva ir patikrinti. Nusiperki bilietą, eini į stadioną, ten patikrina ir pasą. Bet restoranams ši taisyklė – nuostolis“, – mano kalbintas vyras.

„Ką darysime norėdami kur nors nueiti? Visur taip ir tikrins? Tai – beprotybė. Niekur nebeisime“, – sako kitas praeivis.

Restoranų savininkai baiminasi, kad dėl naujų taisyklių – vėl sumažės klientų, bet pripažįsta, kad kito pasirinkimo nėra.

„Tai dar vienas mūšis. Tikėkimės, kad viskas greitai baigsis, bet dabar kito kelio nėra“, – nurodo Angelo.

Italijoje koronavirusas pražudė 128 tūkstančius žmonių. Daugiau mirčių Europoje fiksuojama tik Jungtinėje Karalystėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.