Pasaulyje

2021.08.05 17:59

ESBO nesiųs stebėtojų į Dūmos rinkimus dėl Maskvos kliūčių, bet Kremlius tai kritikuoja

ELTA2021.08.05 17:59

Rusija ketvirtadienį sukritikavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją (ESBO) už tai, kad ši pranešė nesiųsianti savo atstovų stebėti Rusijos parlamento rinkimų.

ESBO nusprendė nesiųsti rinkimų stebėtojų reaguodama į Rusijos valdžios nustatytus apribojimus leistinam dalyvauti darbuotojų skaičiui.

„Apgailėtina, kad ESBO žmogaus teisių biure ODIHR vyrauja „viskas arba nieko“ logika, ketvirtadienį laikraščiui „Kommersant“ sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška.

„Šis metodas neveikia santykiuose su suvereniomis valstybėmis“, – sakė jis.

Pasak jo, ESBO norėjo pasiųsti 500 stebėtojų į Rusijos parlamento rinkimus, kurie vyks po šešių savaičių. Rusija paskelbė, kad bus leidžiama atvykti tik 60-čiai.

„Labai apgailestaujame, kad mums stebėti artėjančius rinkimus Rusijoje bus neįmanoma “, – sakė ODIHR direktorius Matteo Mecaccis. – Tačiau galimybė savarankiškai nuspręsti, kiek reikia stebėtojų, norint atlikti darbą veiksmingai ir patikimai, yra būtina sąlyga visiems tarptautiniams stebėjimams.“

„Rusijos valdžios institucijų primygtinis reikalavimas apriboti stebėtojų skaičių be jokių aiškių su pandemija susijusių apribojimų, deja, privertė mus žengti šį neišvengiamą žingsnį“, – sakė jis.

Rusijos opozicijos aktyvistai ne kartą perspėjo, kad rugsėjo 19 dieną vyksiančiame balsavime, tikėtina, bus sukčiaujama.

ESBO sakė, kad Rusijos Dūmos rinkimus visada stebėjo nuo pat 1993 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.