Pasaulyje

2021.08.05 16:46

Galimai stabdomi skrydžiai iš Irako – ES paveikė Bagdadą finansinėmis priemonėmis?

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.05 16:46

Ketvirtadienį buvo atšauktas į Minską iš Irako Basros miesto turėjęs vykti skrydis. Jo išvakarėse Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Irake pranešė gavęs informacijos, kad „Iraqi Airways“ stabdys skrydžius į Baltarusiją bent 10 dienų.

Lietuvos vadovai teigia dar negavę oficialių patvirtinimų dėl skrydžių stabdymo, tačiau pasveikino Bagdado pradėtus tyrimus dėl įtariamos prekybos žmonėmis.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) prof. Egdūnas Račius LRT RADIJUI sako, kad ES diplomatai Bagdadą dėl skrydžių į Minską galėjo paveikti per finansinę prizmę. Pasak mokslininko, ES turi nemažai instrumentų derybose su Iraku – tai apima ir finansinę paramą, ir vizas politiniam šalies elitui.

„Reikėtų turbūt suprasti, kad ES turi daug svertų ir įrankių veikti partnerius, jei taip galima pasakyti ir priskirtume Iraką prie partnerių, pasaulyje. Atrodytų, kad natūraliausi ir prieinamiausi svertai, įrankiai yra finansiniai – paramos teikimas ar investicijos“, – sakė E. Račius.

Ketvirtadienį Irako Užsienio reikalų ministerijos atstovas išplatintame pranešime perspėjo irakiečius netapti prekybos žmonėmis aukomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.